Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy működik egy könyv nyomtat...

Hogy működik egy könyv nyomtatása, kiadása és forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés

Mielőtt mondjátok: tudom, hogy nem egy kis dolog és nem is rövid idő ezt végrehajtani (a pénzről nem is beszélve). Nem is szeretnék most belevágni, egyelőre nincs is mivel.


Viszont arra gondoltam, hogy régi (nagyon régi, 600 évvel vagy még régebben íródott), idegen nyelvű mondákat, történeteket lefordítanék magyarra és kiadatnám egyszer kötetként. Több kérdésem is volna ezzel kapcsolatban. Egyrészt, egy kiadó mennyiért vállalná el mindezt? Mennyi lenne ebből a hasznom?


És ami a legfontosabb: kell-e valakinek az engedélyét kérnem ahhoz, hogy esetlegesen megjelenhessen ez a könyv? Mint említettem, ezek névtelen szerzőktől származó művek, amelyek rend szerint szájhagyomány útján terjedtek, de még ha ismert is lenne a szerző, 600 év azért csak 600 év.:) A neten lehet ezeket az írásokat föllelni (és más könyvekben, bár biztosan nem magyar nyelvűekben), de végső soron ezek sem az eredeti iratok, hanem utólag lejegyzett források. Így is meg kéne jelölnöm a netes vagy egyéb forrást? Bár én vagyok annyira becsületes, hogy ha nem kéne, akkor is engedélyt kérnék; viszont ezen netes források szerzői tulajdonképpen nem ők maguk írták meg ezeket a műveket, csak legépelték őket (magyarán: nem az eredeti szerzők). És még egy ide tartozó kérdés: ha meg is adnák az engedélyt, ők is igényel(het)nének részesedést belőle?


Kérlek titeket, ne szóljatok le egyből, csak egy fölvetés volt, egy ötlet, amelyből leghamarabb is csak évek múlva lehetne bármi.:) Elképzelhető, hogy nem eléggé érthető a kérdésem, ha szóltok, elmagyarázom pontosabban és részletesebben (bár már így is elég hosszú). Előre is köszönöm a segítségeteket!


2012. jún. 16. 20:26
 1/1 A kérdező kommentje:

No, utánanéztem a kiadás menetének. Nem olcsó mulatság, de mint mondtam, nem is most akartam nekiugrani. Cserébe nem túl bonyolult, ha egy jó kiadóhoz járulok.


Ez a szerzői jogos cucc viszont továbbra is homályos számomra, úgyhogy egy választ örömmel olvasnék!

2012. jún. 18. 00:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!