Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az 1984. c, könyvben O'Brien...

Az 1984. c, könyvben O'Brien most akkor a Gondolatrendőrség tagja és csapdába csalta Juliát és Winstont? Elvesztettem a fonalat.

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, azt mondták könyen megtudom érteni, de a végétse értem, hogy akkor most meghalt, vagy nem? Csak gondolta, hogy agyaba fúródik a golyó?
2012. jún. 9. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

O'Brian a gondolatrendőrség katonája.

Én úgy értelmeztem a könyvet,hogy a rendszer annyira paranoiás volt,hogy maga a rendszer hozta létre az ellenállási mozgalmat (élén O"Briannal) hogy kiszűrjék ki az aki a rendszer ellen van. Egy csapda volt végül is Winston és Júlia számára.

Bár nem tudom kire utaltál azzal hogy az agyába fúródott a golyó és meghalt, ez kifejthetnéd bővebben,hátha beugrik. Azt tudom hogy Júlia és Winston is életben marad.Csak mindkettőnek keményen átmosták az agyát.

Jó könyv..

2012. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egesz pontosan elkepzelte, hogy "milyen jo lesz', ha kivegzik.. (Winston)


Viszont, ez meg akkor volt, amikor eloszor buktak le szeretokkent.

Kesobb, amikor teljesen megtortek az ellenallasat, mar nem is almodozott semmirol.


Tudod: "Szerette nagy testvert"

2012. jún. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem. A könyv legvégén van az, hogy "megint a Szeretet-minisztériumban volt, mindent megbocsátottak neki a lelke fehér volt...fegyveres őr haladt a háta mögött. A régóta remélt golyó az agyába hatolt."

Az utolsó bekezdésben pedig "Szerette Nagy Testvért."

Akkor gondolom csak képzelődött, miközben nézte Nagy Testvér képét.

2012. jún. 10. 09:18
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
O'Brien nem volt mindig a gondolat rendőrség embere nem?? van rá utalás, hogy neki is csak úgy átmosták az agyát.
2012. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

(A kérdéseidre már kaptál választ, ezért nem arra válaszolok.)


Azt ajánlom, kb 5 év múlva olvasd el újra a könyvet, akkor is, ha nem tetszett. 13 évesen még nekem is sok lett volna, 18 évesen olvastam először és imádtam. :)


22/L

2012. jún. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de régen olvastam. Nekem úgy rémlik, amikor először vitték őket a 101-es szobába, akkor ott megkínozták őket, elárulták egymást és mindent beismertek (azt is, amit el sem követtek). De nem ölték meg őket, csak ugye teljesen átmosták az agyukat. De valóban, már akkor halálra voltak ítélve. Winston tudta, hogy csak azért nem ölik meg, hogy teljes sikert arassanak felettük. Senkit nem öltek meg csak úgy. Először "meg kellett térniük", és csak utána, váratlanul csaptak le rájuk kisebb-hosszabb idő után. Ha jól emlékszem. Amúgy én is 13 évesen olvastam először:)
2012. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy értelmeztem, hogy megölik a végén. Az utolsó gondolata az, hogy szereti a nagy testvért.
2012. jún. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

O'Brien a Belső Párt tagja, és természetesen csapdába csalta Winstont.


A könyv azzal végződik, hogy Winston ül a Gesztenyefa kávéházban, és szereti Nagy Testvért. A kivégzését csak elképzeli. Nyilvánvaló, hogy miután a könyv cselekménye lezárul, néhány héttel vagy hónappal később kivégzik Winstont, de ez már nincs a könyvben.

2012. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ezt nem értem...


szájbarágósan leírják ,hogy agyonlövik! nem csak utalnak rá .. selytelmesen ... miért írtátok ennyien ,hogy nem ölik meg?!


DE ! mivel agyonlövik!

2013. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem,a végén még életben van.

Csupán ott halt ki az utolsó csepp is belőle ami,őt azzá tette aki.Elképzelhető,hogy ezután tényleg meg fogják ölni,de nem biztos.Lehet,hogy a megöléssel nem is feltétlenül ara céloztak,hogy fizikailag ölik meg.(de ez sem derül ki a könyvből)Mindenesetre elképzelhető,hogy így is megölik.De végül is ez is csak egyik elmélet.

2014. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!