Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki olvasta a Nekromikont?...

Valaki olvasta a Nekromikont? Miről szól? Mi a lényege? El szabad olvasni?

Figyelt kérdés

#nekromikon #necromicon
2012. ápr. 12. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Melyik Necronomicont? Van vagy három hivatalos kiadása, és tudok még öt nem hivatalos marhaságról, továbbá van egy ismerősöm, aki szintén szerkesztett egyet. Az a Necronomicon, amitől HPL beszél nem létezik, habár ő maga is részt vett egy ilyen projektben, aminek a kereti között készítettek egyet, remekül is nézett ki, de az csak egy poén. Ahogy a többi is annak készült eredetileg.

Maga a "valódi Necronomicon" amúgy pár helyen található meg a világ könyvtárai, egyetemei között, tiltott könyv, de mindig akad valaki, aki elolvassa, aztán a lelke is meghasad belé. Tiltott, titkos tudás és ősi legendák leírása található benne. A lényege: amit az emberi elme nem képes felfogni, ezért a mesékbe száműzte, az igaz, csak sokkal sötétebb.

Ha szeretnéd elolvasni, a Miskatonic példányát javaslom, bár azt már megpróbálták ellopni is, mindazonáltal az a legnépszerűbb. A British Museum is őriz egyet, az egy jobb állapotú példány. És bár a Yale könyvtárában tényleg ott a cédula, hogy rendelkeznek egy példánnyal, azért ott ne keresd, csak a katalógusban szerepel.


Viszont ennek kapcsán sokan írtak Nekronomikonokat, a legtöbbje titkos tudást, sötét varázslatokat és feketmágiát taglal, van, amelyik említi a HPL-féle univerzumot, mások teljesen elszálltak tőle.

2012. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hogy érted hogy meghasadt a tudata?

hogy elszálltak tőle?

2012. ápr. 12. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:
honnan az info?
2012. ápr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megőrült. Volt, aki belehalt.

A másik válaszoló "honnan az info?" kérdése nem tudom, kinek szól - az enyém Lovecrafttól. Nem Howardtól, vagyis nem az élő valójától, a műveiből. A HPL-összeset olvastam, kiválóak. A teljes levelezését nem volt szerencsém, az még hátravan.

2012. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, hogy írsz :)

érdekel a téma, örülnék ha majd alkalmanként válaszolnál a kérdéseimre :)


mitől ennyire durva ?

mitől van ekkora hatásra az emberre ?

az írott szó ekkora erővel bír?

2012. ápr. 14. 21:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy érdeklődsz, de ez valójában egy kitalált könyv. Lovecraft képzeletéből pattant ki (alapjaiban létező egéb könyvekből rakta össze), ennélfogva igen sok minden elképzelhető vele kapcsolatban. Hogy ilyen súlyos titkok lappanganak benne, az elképzelhetetlent erőszakkal (leírással) elképzelteti veled, és ettől meghasad a tudatod. Ez a legfőbb magyarázat arra, miért őrül meg az olvasója.

Maga a könyv nem létezik abban a formában, amiben én beszélek róla. De a lovecrafti univerzum szerint az Ősökről ír, főként velük és az ő világukkal foglalkozik.

2012. ápr. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, tőled kérdeztem, hogy honnan az információ. Ha ennyire jók a könyvek, akkor belevágok. A Necronomicon egyik hivatalos kiadását olvastam, de persze egyértelmű volt, hogy az nem lehet az eredeti, de mindenesetre érdekes a téma nagyon.


Köszi a válaszaidat, hasznos volt! :)

2012. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

eltöprengtem rajta én is :)

szóval akkor itt megbeszélhetjük a tapasztalatainkat ezzel kapcsolatban :)

még írok kérdést hamarosan :)

2012. ápr. 15. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!