Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a legjobb kaland/akció...

Mi a legjobb kaland/akció könyv, amit valaha olvastatok?

Figyelt kérdés
Pörgős, fordulatos, rejtély, kaland, stb. Mindegy, hogy ponyva csak jó legyen. Írnátok pár címet?
2009. jún. 9. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Robert Ludlum: A Bourne-rejtély (van egy másik magyar címe is: "A fantom", így dobták az első kiadást piacra).
2009. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Bourne-rejtély az jó, filmben is. Könyvben talán a Menekülő ember Stephen King-től, az nagyon jó szerintem... :)
2009. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vavyan Fable:Mesemaraton...Nagyon jó könyv,és sok humor is van benne...érdemes elolvasni...A másik kedvencem nem kaland de Nem lehet letenni annyira jó Stephen King: MOBIL
2009. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a Bourne-t annak is ajánljátok, akinek nem tetszett a film?
2009. jún. 10. 08:25
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Azt tudnod kell,hogy könyvben minden sokkal jobb mint filmben.A filmben nem minden történetet adnak le,és a nem biztos,hogy a könyv alapján amit elolvasol,neked az a színész/színésznő karakter jut eszedbe amit a filmen látsz..A film nekem sem jött be,és ezért nem is olvastam a könyvet(pedig biztos vagyok benne hogy jó könyv,csak hát a "rossz" véleményem már megvan a filmről)De szerintem ha többen mondják,hogy jó könyv,akkor érdemes elolvasni...
2009. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

A Bourne-rejtély könyvben azért izgalmasabb, mert jóval több benne a cselekmény. A filmben rengeteg mindent aktualizáltak, kihagytak, hogy modernebb legyen, a történet csak néhány dologban hasonlít a könyvre. (Van egy nyolcvanas években készült filmváltozat is, Richard Chamberlain főszereplésével, az jobban visszaadja a regényt.) Pl. a könyvben Carlos (A sakál, akit egy valódi terroristáról mintáztak) az ellensége Bourne-nak, aztán nem is egy hajón veszik ki belőle a golyót, Marie nem német, hanem francia és művelt nő, a végső leszámolásra nem Párizsban kerül sor, hanem Washingtonban, nem lehet tudni, hogy ki az ellenség és ki nem az).


Ajánlanám neked Robert Ludlum többi művét is, én alig tudom letenni őket, illetve a Bourne-rejtélynek van kettő Ludlum által írt, plusz kettő nem hivatalos, más által írt folytatása.

2009. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ki lesz próbálva. Tudom, hogy minden más filmben és könyvben, rengeteget olvasok pont ezért. Ludlum eddig kimaradt...
2009. jún. 10. 15:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most olvastam ki Tanamarive Due-tól A vér hatalma című könyvet. Végig nagyon tetszett, sokkal jobb volt, mint a hátulján levő beharangozó alapján gondoltam volna
2009. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!