Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok, eddig jó?

Mit gondoltok, eddig jó?

Figyelt kérdés

Elkezdtem írni egy történetet.

Előszó

Havazott. Egy méterre nem láttam el. A szempilláimon is éreztem a fehér havat. A táj gyönyörű volt. Mindent hó lepett. Nem a lucskos-mocskos fajta hó, hanem a szép fehér. De nem álltam meg csodálni. Sietnem kellett. Terveim voltak.

Valakit megláttam a fák mögött. Megdörzsöltem a szemem. Talán tévedtem. A hózáportól semmit se látni. Amikor újra odanéztem egy fekete árnyat pillantottam meg. Nem tudom ki, de talán engem figyelhetett. De mégis miért? Futni kezdtem a megpillantott árny felé. De a hó nagyon vastag volt, alig bírtam menni rajta, olyan volt mintha lelassítanák a lépteim. Nehézkesnek éreztem minden lábmozdulatom, úgy éreztem mintha sulykot kötöttek volna rá.

Meglátott. És az ellenkező irányba kezdett el rohanni. Tipikus. Gyorsabb volt nálam. Utol kell érnem és csak ez járt a fejemben. Aztán egyszer csak jobbra fordult és így egy fenyőerdőbe kanyarodott be. Az irányváltás miatt lassítania kellett és már-már szinte teljesen beértem. Pár karnyira állhatott tőlem. Már kezdtem érezni a szúrást az oldalamban és gondoltam rá, hogy feladom, inkább a tervemre koncentrálok. De mikor ez a gondolat átsuhant az agyamon a kabátba öltözött kapucnis személy hátrapillantott, és így elkerülhetetlen volt számára egy fába ütközés. Kivéve ha lett volna a feje hátulján, illetve kapucniján még két szeme. De úgy tűnik ez nála is ugyanúgy hiányzik, mint egy átlagos embernél.

Nagy szisszenéssel esett a fenyőfa törzsének a tövében össze. A fejét fogta és megpróbált felállni. Már nem rohantam. Leálltam és a biztonság kedvéért kicsit hátrább húzódtam, egy másik fenyő mellé.

- Jól érzed magad? – kérdeztem erőtlenül, lihegve a fáradtságtól.

- Ömmm... azt hiszem megmaradok. – felnézett rám és láttam az arcát. Nagy zöld szemei voltak és a szája mosolyra húzódott. Nagyon jóképű fiú volt. Talán 18-19 éves lehetett. Kinyújtottam a kezemet, hogy segítsek neki felkelni.

- Bocsánat, ha megijesztettelek. – hogy miért mondtam, azt nem tudom. Hisz ő leselkedett ÉN utánam.

Most már nevetett. És azt hiszem rajtam. Fogalmam sincs mit talált olyan haláli viccesnek.

- Eric Scott. – nyújtott kezet nekem a fiú.

- Rebecca Rogers – megfogtam a kezét és rögtön el is kaptam. Valószínűleg feltűnt neki is.

- Nem akarlak bántani, ha erre gondoltál. – húzódott egyre szélesebb mosolyra a szája. Elbűvölő volt, nem tudtam levenni róla a szememet.

- Te leselkedtél utánam! – nyögtem ki valamit, ami legelőször az eszembe jutott.

- Lehet, hogy annak tűnt, de hidd el nem ez volt a szándékom. Éppen… bújócskáztunk néhány haverommal. – azt hittem nem hallok jól. Bújócskázni a 4 évesek szoktak. Legalább négyszer ennyi idősnek kell lennie. De ekkor hirtelen megszólalt. – Oké, nem valami hihető sztori, de ha ez megnyugtat a szavamat adom, hogy nem utánad akartam kémkedni. De nem magyarázhatom el egy idegennek hova készültem. Azt hittem utánam küldtek, hogy visszavigyél.

- Mégis hová? – hoppá. Talán túl kíváncsinak tűntem.

- Ha azt mondanám meg akartam szökni valahonnan, mit tennél?

Ez az előszóból az első oldal, van még, de mindet nem szeretném ide kirakni. Mit gondoltok ez alapján? Érdemes lenne folytatni vagy kezdjek újat? Minden építő kritikát szívesen fogadok! :)

Előre is köszönöm! :)


2012. febr. 2. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Az elején nagyon sok a szóismétlés (hó), és számomra kissé zavaró a sok tőmondat. Már az elején megszakítja a lendületet, amivel beindulna a történet. Fűzd őket össze szép kerek mondatokká. Ezen kívül lehet kicsit több a leírás, nemcsak annyi, hogy a táj gyönyörű volt. Mi vette körül, merre ment, melyik város része vagy éppen mellett...? És az ilyen "hoppá. Talán túl kíváncsinak tűntem." mondatokból a hoppának semmi jelentősége nincs, inkább idegesítő. Máshogy fejezd ki, inkább tedd a mondat után pl, hogy "jutott eszembe".

Az alap történet egyébként így nem rossz, nem tudom, mi kerekedik majd ki belőle. :)

2012. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jujj, nagyon köszönöm. Igen, valami engem is nagyon zavart. Csak nem tudtam mi. Köszönöm, mindenképp megfogadom. Egyébként a továbbiakban kerekebbek a mondatok :) Még egyszer köszönöm!
2012. febr. 2. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, csak számomra kicsit logikátlan, hogy elkezdesz valaki felé szaladni, akit téged figyel.
2012. febr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég érdekes. Kíváncsi vagyok, ki vagy mi elől akar megszökni a srác.
2012. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az már benne van a folytatásban. Amúgy tegnap javítottam benne, az szerint, amit írtatok. Most már nincs annyi tőmondat, szóismétlés, van egy kicsit bővebb tájleírás, és beleírtam, hogy miért szalad utána a csaj.

Bár így visszaolvasva, már az egész egyáltalán nem tetszik, az is lehet, hogy abbahagyom. :(

2012. febr. 4. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik! Érdekes, kár, h csak ennyi van belőle. :( Nem írod, majd meg a folytatását? :)
2012. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából kezdtem egy új történetet, de ebből is van több...

Ha tetszik, akkor lehet róla szó hogy folytatom.

Írok privátot, rendben?

2012. febr. 25. 06:54
 8/8 anonim válasza:
Szerintem folytasd
2012. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!