Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogy tudtok elolvasni egy...

Ti hogy tudtok elolvasni egy könyvet?

Figyelt kérdés
Nagyon unalmas olvasni sokkal egyszerűbb ha megnézed dvd-n, nem értem sokan hogy tudnak olvasni, ráadásul olyan hosszú könyveket.
2012. febr. 1. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy könyv olvasása közben úgy képzeled el a szereplőket és a cselekményt, amilyennek akarod. Egy dvd esetében a képhez kötött az egész, ráadásul ha pl könyvből forgatnak filmet, még a legtöbb esetben sz*r is mert sok mindent kihagynak, átírnak stb. A könyv kikapcsol, a szereplők sokáig veled maradnak, megismered őket. Egy film kb 2 óra, utána elfelejted az egészet.

És amúgy elég gáz, hogy a mai fiatalok többsége így gondolkodik mint te.

2012. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Oh hát nagyon egyszerűen. :D Én imádom a filmeket, rengeteget nézek, de a könyv az mégis más. Ha olyan könyvet választasz, ami megfog és élvezed olvasni, akkor meglepő, milyen gyorsan végig tudod magad rágni rajta. :)

Sok könyvnek nincs is DVD változata, mégis olyan története van, ami miatt megéri elolvasni. Általánosságban pedig igaz, hogy a filmváltozatok nagyon különböznek az eredeti könyvtől. A filmbe nem lehet belesűríteni mindazt, ami a könyvben benne van, pedig emiatt sokszor értékes részletek vesznek el. :)

Ha találsz majd egy könyvet, ami igazán tetszik, szerintem te is megszereted az olvasást. :)

2012. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy érdekes kérdés... Ha nem szeretsz olvasni, úgysem lehet elmagyarázni.

Én imádok olvasni, és azt nem tudom felfogni, hogy lehet ez valakinek unalmas. Oké, hogy egy konkrét könyv nem tetszik, de hogy egyik sem!? Hihetetlen.

Én állandóan olvasok: reggel indulás előtt, a buszon a munkába menet, hazafele is néha - ha még nincs sötét, este lefekvés előtt...

2012. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Így neveltek a szüleim, kis koromban se tévéztem, este pedig mesét olvastak nekem. Hamar akartam én magamtól is olvasni, és amióta tudok, szinte nincs olyan könyv, amit el ne olvasnék.


Viszont ha téged nem erre szoktattak gyerekként, akkor az istennek se fogod soha megérteni ezt.

2012. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez egy nagyon fura kérdés, de azért megpróbálok válaszolni. Szóval. Egyrészt ugye nem minden könyvből készült film. Kétlem, hogy annyi filmet láttál volna, mint ahány könyvet én elolvastam. Aztán ha készül is, a könyv jobb. (Írhatnám, hogy általában, de még nem találkoztam olyannal, ahol nem így lenne). Aztán a filmben adottak a szereplők, a helyszínek minden, mindent kitalálnak előtted és készen kapod meg. A könyvnél ezek nincsenek meg, így akaratlanul is elképzeled, jobban beleéled magad. Meg ha egy filmet nézel, akkor leülsz mondjuk vasárnap délután, megnézed és kész. A könyv tovább tart, így jobban meg tudod fogni a hangulatát. Szinte átjárja az éppen olvasott könyv hangulata a napjaidat, mert olvasod reggel, déluán, este.

Persze szerintem is vannak halál unalmas könyvek, de közben meg annyi jó könyv is van. Ha valamelyik nem tetszik hát nem olvasom.

Nekem azt hiszem a film nem köti le úgy az agyamat. A könyvekbe sokkal jobban bele tudok mélyedni, de lehet hogy ez is arra vezethető vissza, hogy azt jobban el kell képzelni, és tovább tart a végére érni.

Ennél jobb magyarázatra nem telik tőlem.

De még annyi, hogy nem egyszerűbb DVD-n megnézni egy filmet. Vagyis nem maga a cselekvés bonyolultabb, hanem a beszerzés. Szerintem könyvet egyszerűbb szerezni mint filmet(könyvtár), bár nem vagyok annyira otthon a témában.

Talán még annyi lehet a magyarázat, hogy engem világ életemben sok könyv vett körül, amíg nem tudtam olvasni, a felolvasott esti mese állandó része volt az életemnek. Aztán mióta az óvodai plakáton először elolvastam a bolygók nevét, megállíthatatlan vagyok. (Jó ez így nem teljesen így van, arra az időszakra nem emlékszem, akkor még biztos nem faltam a betűket) De legalábbis azóta, mióta még másodikos koromben beírattak a könyvtárba. Itthon nyolc könyvespolcnyi könyv van kb., és kb. havonta járok a könyvtárba is, mindig nyolc könyvvel hazatérve, amiket általában ki is olvasok.

2012. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam hullámzó. Van amikor sorban olvasom ki a könyveket, van amikor meg nem tudom rávenni magam, hogy olvassak. Leginkább könyv függő. Ha érdekes, meg érdekel a témája, akkor le se tudod tenni. Ez tapasztalat. Az mondjuk egészen ritka, hogy itthon, ahol körbe vagyok véve interaktívabb szórakoztató elektronikákkal, még is inkább olvasok, de volt már rá példa. Biztos te is olvasnál, ha érdekelne valami. Pár példa:


-nagyon sok szakkönyvet vettem hagyományos állattartásról, akvarisztikáról, stb... Ezeket ugye más formában elég nehéz lenne magadévá tenni.


-Érdekel a Terminator story, ezért megvettem a S. M. Stirling trilógiát, amik közvetlenül az ítéletnap körül játszódnak. Óriási élmény, amit másképp nem tudsz átélni, mivel film változat nem készült.


-Elolvastam a Starcraft Brood war-ral bezárólag az összes könyvet, ami a játék történetét dolgozza fel. Nagyon jó könyvek! Remélem a Starcraft 2-t is feldolgozzák majd.


-Elolvastam Gordon Ramsay életrajzi könyvét is, és az is nagyon érdekes, nem letevős volt számomra.


Szóval csak a megfelelő téma kell, és némi késztetés. Gondolom még nagyon fiatal is vagy. Én akkor kaptam rá az olvasásra, mikor órákat kellett ülnöm az autóban, vártam a barátnőmet, hogy végezzen a sulival, és el kellett ütni az időt. A végén már szabályosan vártam, hogy eljöjjön a szombat, és olvashassak. :)

2012. febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!