Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok?

Milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz fél éven vagyok túl.Édesapám hosszú betegség után hazatért Istenhez. Nagyon nehezen dolgozzuk fel itthon hiányát. Szakítottam 3 év után a barátommal. Nem nagyon találom a lelki egyensúlyomat. Az érdekelne, ti milyen könyveket tudtok, ami kicsit erőt adna. Szólhat szerelemről, szeretetről, boldogságról, Istenről. Idióták kíméljenek!!!
2012. jan. 30. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Nem tudom, mennyire adhat erőt, de Debbie Macomber Cédrusliget sorozata szerintem nagyon jól kikapcsol, könnyen beleélheted magad, az igazi életből vett események történnek benne, hétköznapi szereplőkkel, akikkel könnyű azonosulni. Ha kedveled az ilyen könyveket.

2012. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem:S Bármilyen sablonos is.

Azt jó lenne mondjuk tudni, hány éves is vagy, de azért próbálok univerzális könyveket írni.

A kedvenc romantikus (lány)regényem a Jane Eyre. Elolvastam már vagy 6x, mégsem tudom megunni:)

Ha hiszel Istenben nagyon ajánlom a Viskót. Még illik is a helyzetedhez, ha minden igaz. A Búcsú Liverpooltól c. könyv nem épp vidám, viszont - szerintem - nagyon szép történet. Szerintem nézz szét Jane Auste és a Bronte tipikus angol romantikus regények. Én valamiért imádom őket, és ha rossz időszakom van, különösen szeretek ilyeneket olvasni:) Pl. Értelem és érzelem, Büszkeség és balítélet, Villette. talán Gárdonyi Gáza Isten rabjai c. könyve is tetszene neked, vagy az Ida regénye szintén tőle.

2012. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg az Ízek, imák, szerelmek c. könyv...
2012. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Christopher Moore - Biff evangéliuma

Hogy miért? Mert humorosan dolgozza fel a bibliát, és van benne minden, szerelem, sok kaland, és persze Krisztus haverja, Lévi, akit Biffnek hívnak. :)

2012. jan. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

tegnap 18:48 vagyok

Én is gondolkodtam Biffen, tényleg nagyon jó:) Én sokat nevetem rajta

2012. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 vviri ***** válasza:
Oszinte reszvetem kulonben true blood
2012. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rachel könnyei, Elfújta a szél.

Nézz utánuk, lehet, hogy tetszenének.

2012. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok! Nagyon köszönöm mindenkinek, amit írt! A büszkeség és balítélet már megvan! El is kezdtem, de most másra vágyom egy kicsit. De olyan sokat írtatok, hogy bőven tudok választani. Köszi még egyszer!
2012. jan. 31. 23:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Neale Donald Walsch - Beszélgetések Istennel
2012. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy dolgozza fel ilyenkor szerettének halálát.

Ha olyan típus vagy, aki ilyenkor szeret mennyországos témájú könyveket olvasni, és jól esik sírni rajta, akkor szívből ajánlom ezt a könyvet:


Alice Sebold - Komfortos mennyország

[link]


Ha inkább el szeretnéd terelni a figyelmed, akkor ezt ajánlom:

Yann Martel - Pi élete

[link]

2012. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!