Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van értelme olyan könyveket...

Van értelme olyan könyveket olvasni amiket már láttam filmben? Meg lesz a sikerélmény, vagy nem fog már annyira megfogni?

Figyelt kérdés
Rengeteg könyvet elszeretnék, olvasni (pl. Gyűrűk ura, Narnia, Trónok harca stb.), de már mindegyiket láttam filmben. Azt mondta valaki, hogy film után már nincs akkora átható ereje a könyveknek, mivel már kötjük valamihez a fantáziánkat és nem tudunk annyira szabadon szárnyalni, szóval korlátoltak vagyunk. Kinek milyen élménye van ezzel kapcsolatban, ill. tényleg nagyon lerontja az olvasási élményt?
2012. jan. 27. 22:01
 1/4 Detro ***** válasza:
rengeteg minden nincs benne egy filmben ami benne vagy a könyvben, és ez az összesre vonatkozik.
2012. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van, amikor a könyv jobb, mint a film, ilyen mondjuk az Árvák hercege, vagy az Észak és Dél (most csak példákat írok), de a Narnia könyvben egy kisebb katasztrófa, kb mesekönyv szintű (bár lehet annak is készült eleve), még a film is sokkal részletesebb. De hallottam a Da Vinci kódról is, hogy a film nem ér a könyv nyomába. Szóval változó. A fantasy történeteknél általában a magam élményeire hivatkozva úgy képzelem el a történetet, ahogy én szeretném, a film pedig kötött. Bár a képi világuk elég gazdag, és az is egy másik fajta élményt nyújt.

Az említettjeid közül a Narniát nem érdemes elolvasni, max. annyiban, hogy ott nem ilyen sorrendben következnek a történetek.

2012. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a Narnia krónikái könyvben sokkal jobb, mint filmben, persze mindenkinek más ízlése van és a film is elég jó, de ha olvasod, kiderül, egy teljesen más történet van leírva, mint ahogy a filmben megvan. Tehát a könyvet annak ajánlom, aki szereti a meséket és a kalandos, részletes leírást, a filmet pedig azoknak, akik szeretik a fantasy filmeket jó sok effektel.

A gyűrűk ura már teljesen más tál tészta, én csak beleolvastam, de nem volt türelmem végigolvasni, miután már láttam a filmet(egyébként a film is elég hosszú).

Én általában úgy szoktam lenni ezekkel, hogy miután megnézem a filmet nincs türelmem elolvasni teljesen a könyvet, mert tudom, mi a csattanója és akkor a részletesebb részeknél nincs türelmem figyelni, mert várom az izgalmasabb részt. De van amikor rájövök, hogy a könyv sokkal jobb, mint a film és akkor újraolvasom a kihagyott részeket.

Szerintem a könyv sokkal jobb, mint a film, csak az a baj, hogy miután elolvastad és megnézel egy pocsék filmet, lehet, hogy bosszankodni fogsz:D

2012. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tutira olvasd el a könyveket is, mert a filmekből sok részletet kihagynak és át is írnak dolgokat, szóval...

Egyébként, én szeretek film után olvasni, mert könnyebben eltudom képzelni a szereplőket, a hangjukat. PL. a Gyűrűk Uránál és a Harry Potternél ez sokat segített. Hatalmas fantáziám van, de embereket nehezen tudok elképzelni, nem tudom miért...

Kezdj csak bele a könyvekbe, főleg a Gyűrűk Uránál fogsz meglepő adatokat, jeleneteket visszakapni a könyvekből. Sokszor csak tátottam a szám:D

2012. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!