Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlana valaki jóféle viking...

Hannibál185 kérdése:

Ajánlana valaki jóféle viking könyveket, vagy magáról a germán vallásról, rendes könyveket? Előre is köcce

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 13:04
 1/3 treffhetes ***** válasza:

mitológiával kapcsolatban Bernáth István: Skandináv mitológia c. könyve alapmű (Snorri Sturluson Edda-jának a fordítása tudtommal eredeti (óizlandi) nyelvről)


Else Roesdahl: A vikingek - viszonylag rövid, nem annyira részletekbe menő, de egyébként jó áttekintés a viking-kori skndinávokról/Skandináviáról


hirtelen kezdésnek ennyi jut eszembe, ami magyarul is van (de ha esetleg skandináv nyelveken is olvasol, szólj, és bővítem a listát)


illetve ezek inkább szakirodalmak, a szépirodalomból is van mit olvasni: Tim Severin - A viking (trilógia), Bernard Cornwall - Angolszász históriák-sorozat (eddig 5 része van, 6 lesz, ha minden igaz), Margit Sandemo - Az elfeledett királynő; sagát nem tudom, olvastál-e már, elég "sajátos", úgyhogy nem biztos, hogy tetszik, de ha gondolod abba is bele lehet nézni, pl. a Három izlandi történet című könyvecskével érdemes kezdeni, mert rövid történetek vannak benne, hozzászoktat a sagák stílusához, utána meg jöhetnek olyanok, mint pl. Halldór Laxness Izlandi pör című alkotása

2012. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. febr. 26. 20:40
 3/3 rejtőke ***** válasza:
Hát konkrétan a mitológiáról nem tudok semmit, de olvastam egy nagyon jó regényt: Jackie Frenck: Hekja. Egy halászvárosból elrabolják Hekját a vikingek. Lehet, hogy nem teljesen korhű meg minden, én ugyanis nem értek ezekhez, de másnak nem, hát egy jó, izgalmas könyvnek elmegy, amiben vikingek vannak :)
2012. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!