Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha megjelenne magyarul a...

Ha megjelenne magyarul a Sailor Moon manga, te vennéd-e?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Biztos, hogy nem. Szeretem a mangákat, de sailor moon-t soha nem olvasnék.
2012. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
100.000 % hogy NEM! :///
2012. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Van egy másik alapvető probléma is. 1999-ben és 2000-ben 24 szám már megjelent a Sailor Moonból a Semic kiadó jóvoltából (színes kiadásban):

[link]


E mellett még futott egy 7 részes Sailor Moon füzetek sorozat is, szintén a Semic kiadó gondozásában (és színes kiadásban ez is):

[link]


Ezek kb. a rajzfilm-sorozat első 40-50 részét dolgozta fel. Na most, akinek megvannak ezek a képregények, lehet nem vásárolná meg újra a manga-kötetben azt.

2012. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az nem manga, hanem animecomics, és jelentős történetbeli (és vizuális) eltérés van a kettő között. Másik dolog, hogy anno az animecomics-ot magasabb áron adták, mint a valós ára.
2012. jan. 13. 18:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem venném.
2012. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Biztos, hogy venném. Nem az első manga, amit olvasok, túl vagyok már vagy 50 mangán és nem is a kedvencem a magical girl. De az a mű alap, az első animéim egyike az adaptációja. Nagyon örülnék, ha polcomon is ott sorakoznának a kötetek (Rurouni Kenshin, Death Note, Nana, Vampire Knight mellett )
2012. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is jól nézne ki a Kenshin mellett, hisz az sem egy mai darab.
2012. máj. 3. 07:59
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Alpból nagy tisztelője vagyok a régi daraboknak is. Többet szeretnék majd elolvasni, ha máshol nem, hát neten.

Animékben is most szeretnék majd régebbieket megnézni.

Jó dolgok tudnak lenni. Lehet, hogy nem pörög annyira a történet, nem olyan látványos, de a mondanivalója mindenképpen értékes lehet. Sokan ezt nem tudják megérteni: attól mert valami régi, nem kevesebb! Sőt, lehet, sokkal több!

(az voltam, aki a Kenshin mellé szeretné)

2012. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most különben is jól jönne, ha kiadnák, hiszen tízéves évfordulója van. :D

Olaszországban újra kezdték vetíteni az animét, ezt nem várom el, túl nagy kérés lenne. Az Egyesült Államokban újra kiadják a mangát és a Sailor V is új kiadást kap. Még mindig sok régi rajongó van, aki hozzánk hasonlóan örömmel venné ezt a dolgot. Szerintem. Ezt még lehet, hogy olyanok is vennék, akik amúgy nem mozognak animés körben.

2012. máj. 5. 10:34
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Naná, mert annak, amit anno füzetekben kiadtak, köze nem volt a mangához. Az az animét dolgozta fel, az ottani rajzokkal.


A manga tuti, fekete-fehérben tök szépek a lányok, meg az egész nagyon igényes, és nagyon tetszik, hogy egyértelműen látszik rajta, hogy kézzel rajzolt.

2012. dec. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!