Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jókai Mór - Kárpáthy Zoltán...

Jókai Mór - Kárpáthy Zoltán című műve valami történelmi mű?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, mert ha az, akkor nem olvasom, nem szeretem a történelmi regényeket vagy egyéb olyan műveket.
2012. jan. 5. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én csak készülök elolvasni, de az. Bár attól függ mit nevezünk történelminek.

Vagyis hát ezt így nehéz elmagyarázni ha Jókait olvasol elkerülhetetlenül történelmi mű, mert Jókai bő száz éve meghalt, így amikor a saját koráról ír akkor az is történelmi.

Amúgy nem kifejezetten úgy történelmi, mint az Egri csillagok, vagy a Kőszívű ember fiai inkább romantikus elemekkel átszőtt történet, korrajz az 1830-as években játszódik, és annyira (amit én a filmből leszűrtem) nem a politika a lényeg benne. De az 1830-as években játszódik, ez tény.

Amúgycsak úgy ne ugorj neki ha mégis elolvasnád, mert ez a második rész.

Az első 'Az egy magyar nábob'

Itt a későbbi Kárpáthy Zoltán szüleiről van szó, és csak így lehet megérteni, hogy a Kárpáthyban mi is az a nagy hacacáré az örökösödés körül.

2012. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 5. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Történelmi mű. Megjelennek benne történelmi személyek (Wesselényi Miklós), valamint híres történelmi esemény, a dunai árvíz.
2012. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!