Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik ez a sci-fi novella?

Melyik ez a sci-fi novella?

Figyelt kérdés

Valamelyik sci-fi novelláskötetben olvastam kb. 40-45 éve (60-as évek végén, 70-es évek elején). Az a lényege a történetnek, hogy egy földi ember (talán egy amatőr idegen-civilizáció-kutató) kapcsolatba lépett egy másik civilizáció tagjával. Hosszas tervezés után megbeszélik, hogy mikor érkezik az idegen a Földre. Közben folyamatosan tartják is a kapcsolatot, és az idegen közvetíti, hogy mi van körülötte.

Az idegen közli, hogy már belépett a légkörbe, hogy már egész közel kell lennie ahhoz a helyhez, ahol a földi embernek kellene lenni, de a földi ember csak nem lát semmit, és az idegen sem tudja beazonosítani a helyet. A nagy hibakeresés közben egyszercsak csodálkozva kérdezi az idegen, hogy "nálatok ilyen sűrű a légkör?", majd kétségbeesetten közli, hogy menthetetlenül süllyed ebben a trutyiban, és nem lát semmit. Aztán megszakad a kapcsolat. A földi ember megissza a kávéját (vagy csak ránéz a kávéscsészéjére, nem emlékszem pontosan), majd hirtelen rádöbben, hogy valószínűleg a kávéjába szállt le és pusztult el az idegen, merthogy azt nem tisztázták előre, hogy mekkora lesz az idegen űrhajója.

A poén, hogy egy értelmes űrlény és űrhajója mikroszkopikus méretű is lehet, nagyon ütős volt (legalábbis nekem, akkor, tinédzserként). Nagyon szívesen elolvasnám újra, ha tudnám, mit keressek és hol.


2011. dec. 19. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt a novellát pont nem olvastam, de egy nagyon hasonlót igen. Nem tudom sajnos a címét és az íróját sem, de úgy rémlik, Asimov vagy Szentmihályi Szabó Péter. (Inkább utóbbi.)
2012. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-es szerintem a Nemezis c. regényre gondol, Asimovtól, ahol egy fiatal lány lép kapcsolatba egy bolygó méretű organizmussal, de ilyen kávés jelenet nincsen.
2017. júl. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1-es szerintem Szentmihályi Szabó Péter egyik egypercesére gondol, ami a 101 Mini sci-fiben jelent meg, de ott szerintem egy kutya nyalja fel az inváziós sereget.


A kérdező által keresett novellát szerintem Tőke Péter írta, én az ő köteteit (főleg a Nyevigákat és az Óriásvilágot) nézném meg közelebbről.

2017. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!