Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Gárdonyi...

Mi a véleményetek Gárdonyi Géza Láthatatlan ember című könyvéről?

Figyelt kérdés
miért tetszett vagy nem?miért ajánlanád,ha ajánlanad?
2011. dec. 6. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Fú, nagyon régen olvastam, 12-13 éves korom körül. Most 23 vagyok. Akkor nagyon tetszett, engem magával ragadott. Könnyű a nyelvezete, olvasmányos, és izgalmasnak is találtam. 1-2 nap alatt kivégeztem, azt tudom. Sajnos bővebben már nem nagyon tudok nyilatkozni róla :) De minden esetre nyugodt szívvel ajánlom.
2011. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Gárdonyi Géza egy idealizált hun történelmet írt le. Attila alakját, és néhány történelmi szereplőt (pl. magát Priszkosz réthort, Orestest, stb.) elsősorban Thierry Attilláról szóló könyvéből vette át, és Persze Priszkosz ránk maradt feljegyzéséből. Sokat elemet a Jordanes középkpori Gothica c. krónikájából merített. De felhasználta (pl. a neveknél) Arany János töredékben maradt Buda halálá-t. Egészében, Sénodr Klára megfogalmazása szerint a hunok élete, viselkedése tulajdonképen a falusi magyar paraszté, amit Gárdonyi jól ismert. Egyébként Gárdonyi alapos történelmi tanulmányokat végzett, pl. a catalainumi csatatérre is ellátogatott. De ami történelmi adata van, az az akkori régészet és történettudomány szintjét képviseli, nem a mai ismereteket. BQ.
2013. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez így van, helyén kell kezelni. Nem úgy kell olvasni, mint a magyarok őstörténetét, hanem mint egy szórakoztató regényt, ami a valóságon alapul, mégis fiktív.
2013. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!