Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó könyv lenne?

Jó könyv lenne?

Figyelt kérdés

Igazából az egész történetet én találtam ki. Már 3 éve lehetett, és mindig elkezdtem írni a könyvet, de sohasem tudtam befejezni, nem volt hozzá kitartásom. 34 oldalig juottam. De mások véleményére is kíváncsi vagyok, hogy érdemes-e megírni a könyvet.

A könyv 2 kamaszról szól. Kezdem az egyikkel. A könyv is vele kezdődne. A fiú otthon ül egyedül, a szülei esküvőn vannak. Unatkozik, TV-t néz. Majd egyszercsak ösztönösen az ablakhoz siet, mintha valaki manipulálná őt. Lenéz az ablakból, és mintha magát látná. Nem hisz a szemének, de miután a lenti gyermek felszáll hozzá, teljesen elképed. A fiú elárulja, hogy az ikertestvére, és nemsokára megvívnak majd egymással, ami egy világ összeomlását fogja eredményezni. A házban levő fiúnak elakad a lélegzete, de ekkor valaki hátulról elkapja a torkát, és a földbe gyömöszöli. Ketten vannak. A másik illető rátérdel a hasára, és folytogatja. A fiú utolsó pillantásában meglátja tetteseit: az apja, és az anyja az.

De kiderül, hogy ez csak egy álom volt. Vagy mégsem? Reggel a konyhában találja szüleit, akik holnap esküvőre mennek. A fiú bepánikol, azt hiszi, meg fog valósulni az álma, ezért elmegy az esküvőre. De a sorsot nem lehet kikerülni. Az esküvőn elrabolják őt, majd egy szigeten tér magához.

Ugye az elején mondtam, hogy a könyv két fiúról szólna. Ez volt az egyik, most mondom a másik fiú történetét.

Van egy férfi, aki épp randira tart egy lánnyal. Egy étterembe mennek. A kiszolgálónak láthatóan bejön a csaj, elkezd vele nagyon kedvesen viselkedni. A férfinak ez nem tetszik, és megvető pillantásokat küld a kiszolgáló felé. A vacsora végén a férfi kiakasztja a poharakkal teli kiszolgálót, aki elesik, majd feláll, és belevigyorog a férfi képébe, aki bever egyet neki. A lány elhurcolja a randipárját kocsijához, hogy útnak induljanak, mert valaki tárcsázta a rendőrséget. Beülnek a kocsiba. Beindítják. Köd van. Ahogy haladnak, egy holttestet pillantnak meg az úton. Megállnak a kocsival. Egszercsak 5 férfi terem ott, és feltépik az ajtót, és kirángatják őket az útra. Az egyik tettes a kiszolgálóvolt, aki szétveri a kocsiban ülőférfi arcát. Elsötétül minden, és egy ólban kel fel a pár, ahonnan megszöknek. Újságokból megtudják, hogy a rendőrség őket keresi. Meg akarnak szökni az országból, új életet akarnak kezdeni. Egy szigetre mennek, ahol a nő megszüli gyermekét. A gyermek 6 évesen megöli szüleit egy éjszaka során, majd maga nől fel a szigeten.

Ez lenne az első rész. Gondolom nem valami izgalmas, de ne kíméljetek, mondjátok el a véleményeteket, min kéne változtatnom, esetleg tippeket adhatnátok. Köszönöm.


2011. nov. 27. 20:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy a két gyermek ugyanarra a szigetre kerül, ugyanabban az időpontban. Mert a Sors így akarta. Egymásra találnak, majd kederül minden, és a Sors Tavába kell ugraniuk. Az egyik fiút beszippantja egy gödör, és elsötétül körülötte a világ. Így fejeződne be. Érdemes megírni, vagy hagyjam az egészet a francba?
2011. nov. 28. 15:26
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik :)

Szerintem érdemes lenne megirnod.

2011. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Komolyan? Hát ez nagyon jó. Az a baj, hogy nincs kitartásom, és mindig abbahagyom pár oldal után. Nem tudom, talán azért, mert fiatal vagyok még ehhez.
2011. nov. 28. 18:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy kicsit kesze-kusza még így, de gondolom, ha hosszabban írod le, úgy érthetőbb lesz... mindenképpen írd le, ha más nem, a saját és környezeted szórakoztatására:)
2011. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából ez a történet több szálon fut. Igen, össze-vissza irkálom a történést, nem egyről írok, hanem mind a két fiúról beszélek, hogy hogyan kerültek a szigetre. Néha van úgy, hogy újabb és újabb gondolatok, cselekmények keletkeznek a fejemben. Rengeteget agyalok, hogy minél összefüggőbb legyen a könyv. Legalább így fejben ´nagy durranást´ szeretnék.
2011. nov. 28. 19:15
 6/12 anonim válasza:
Nekem is tetszik ez a sztori, és a zavarodottság amit kelt az olvasóban csak fokozza a kíváncsiságot.Szívesen elolvasnám. :D (Amúgy én is próbálkozom az írással van is ötlet, de kitartás nincs.)
2011. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Elolvashatod az első 30 oldalt, annyi megvan :D

Milyen műfajban alkotnál?

2011. nov. 30. 17:08
 8/12 anonim válasza:
Olyan kevert műfajban, főként a kaland és a romantikus stílussal kísérletezek, majd csak összejön.:D Nagyon szívesen elolvasnám!És bocsi a késői válaszért.
2011. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Aha...el akarod olvasni? :D Elküldhetem e-mailbe ha akarod...de a szerzői jogok értelmében nem írhatod tovább a könyvet.
2011. dec. 12. 16:30
 10/12 anonim válasza:
Jaj dehogy írnám tovább, csak érdekel a történet. :D
2011. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!