Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért temette el Antigoné...

Miért temette el Antigoné Polüneikészt tiltás ellenére is?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 12:11
 1/8 anonim válasza:
100%

"Antigoné lelkiismerete szavára hallgat, Iszméné azonban összeroppan, s nem mer Kreón tilalmával szembeszállni.

Antigoné nem tud élni a Kreón parancsa által teremtett helyzetben, Iszméné azonban elfogadja ezt. Az ő jelleme nem drámai jellem. Számára fontosabb saját élete, saját boldogulása, mint az általa is elismert erkölcsi kötelesség végrehajtása. Ugyanilyen szereplő az őr is. Tudja, hogy a halottakat mindenképpen el kell temetni, de még Iszménénél is jobban félti saját létét.

Antigoné habozás nélkül dönt, s öntudatosan megy »szép halála« felé. De van benne valami emberen túli erő, emberfeletti szenvedély is, mely megborzongatja a nézőt."


(Mohácsy Károly: <színes> Irodalom)

remélem, tudtam segíteni:)


egy tizedikes

2011. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egy isten vagy, köszönöm :DDDD
2011. nov. 20. 13:39
 3/8 anonim válasza:
100%

:) nagyon szívesen, örülök, hogy örülsz! :) legalább átismételgettem, mert nem voltam túl okos ezekből a fránya görög drámákból... Az isten vagy meg egy erős túlzás! =)

első voltam

2011. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Mert az isteni törvény szerint a halottat el kell temetni. És abban a korban az istenek szavát nagyon komolyan vették. Kreón, a földi uralkodó arcátlanul az isteni törvénnyel szemben adja ki azt a parancsot, hogy nem szabad eltemetni.

Ezt mindenki be is tartja, mert retteg a földi büntetéstől. Kivéve Antigonét, akinek a számára az isteni parancs az elsődleges, és bátran vállalja ezért még a halált is.

2011. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előbbinél a pont. Antigoné csak két rossz közül választhatott: megszegi az isteni törvényt, s ezáltal azok haragját vonja magára, vagy megszegi az emberi törvényt, és halálra ítélik. Inkább választotta az utóbbit, főleg, mert saját erkölcse is ezt diktálta. Polüneikész bűnös volt, mert megtámadta a saját hazáját, ugynakkor mindezt azért tette, mert Etheoklész nem adta át neki az uralkodást, ahogy abban megállapodtak. Etheoklész ugyanannyira bűnös volt, őt mégis hősként, nagy becsben temették el.

Egy magyartanár

2011. nov. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 rianas válasza:
76%
Mert hitt az isteni törvényben, és igazi jó csaj volt. Nem érdekelte az akkori liberális diktatúra...:)A szeretete felülírt minden mást. Nekem nagyon szimpatikus!!!!
2011. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :))
2011. nov. 21. 18:42
 8/8 anonim válasza:
100%
Csak kiegészítésnek: az ember a gőg, hübrisz vétségébe esik, ha felül akarja írni az istenek akaratát. Kreón ezt tette.
2011. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!