Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Volt úgy veled, hogy egy...

Volt úgy veled, hogy egy kötelezőt azért nem olvastál el, mert nem tudtad sehonnan sem megszerezni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen nem volt.Mert ha nem is tudtam megvenni,a könyvtárban megvan vagy ma már a neten is megtudod szerezni.Ma már nem lehet azt mondani,hogy "nem tudtam megszerezni"

De olyan volt már,hogy azért nem olvastam el,mert nem kötött le,unalmasnak tartottam..

2011. nov. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma lehet. De én például még a 2000-es évek elején voltam középiskolás, és nem hallottam olyanról, hogy e-book.
2011. nov. 10. 09:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok.Én 1989-ben érettségiztem,és akkor is minden kötelezőt meg lehetett szerezni.Ma sokkal könnyebb..Az én időmben nem hogy e--book de még internet sem volt..De még én sem mondtam azt hogy azért nem olvastam el,mert nem tudtam megszerezni.Sima egyes lett volna,mert a tanár első válasza ez lett volna,hogy "akkor miért nem kérted kölcsön az egyik osztálytársadtól aki már elolvasta??"
2011. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én azért nem olvastam mert szar mind.
2011. nov. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Antimod ***** válasza:
Jó kifogás. Valld be nyugodtan, hogy egyszerűen nem érdekel. :D
2011. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, szerintem azért, mert lusta voltál, mint a föld vagy azért, mert nem voltál elég érett hozzájuk.


Én nagyon sokat nem olvastam el. Néha azért, mert nem jutott eszembe, hogy a könyvtárból kölcsönözni is lehet. (Könyvtárba járós voltam, de csak az olvasótermi könyvek miatt jártam.) Volt, hogy azért, mert nem érdekelt, és rájöttem, milyen buta is voltam.


A kérdésem onnan jött, hogy egy fórumon valaki felvetett, ki milyen könyvet ajánl kötelezőnek, és közte volt a Csodaidők első kötete. Ha például ez nekem most kötelező lenne, nem tudnám elolvasni, mert a könyvtárnak nincs meg, ebookban szintén nem találtam, megvenni meg nem tudom sajnos.


Szerencsére a kötelezők többsége elég régi könyv ahhoz, hogy könnyen megszerezhető legyen, bár nálunk a városi könyvtárban is a legtöbb könyvből maximum két példány van.

2011. nov. 10. 10:22
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocs, utolsó előtti.
2011. nov. 10. 10:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mindig meg tudtam szerezni. A sulikönyvtárban minden kötelezőnek meg kell lennie. Ha mégsem, mert szegény az iskola, akkor meg könyvtárközi kölcsönzéssel el lehet hozatni. Igaz, hogy az fizetős (pár száz Ft, attól is függ, milyen messziről hozzák), de sok helyen a megyei könyvtár ingyen kiküldi a könyvet az iskolába, így mégsem kell fizetni a könyvtárközi kölcsönzésért. Én is kértem így ki könyvet a suliban, igaz, az nem volt kötelező. Az a baj, hogy sokan nem tudnak erről a lehetőségről.
2011. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rákerestem a Csodaidőkre a három legnagyobb városunk könyvtárainak katalógusában. Mindháromban megvan. Ha egyikhez sem laksz közel, könyvtárközi kölcsönzéssel akkor is ki tudod venni őket. Persze az valamennyi pénzbe kerül (nálunk 500 forint), de akkor sem lehetetlen. Tehát az csak kifogás, hogy nem tudnád elolvasni. Ha nincs a könyvtárközi kölcsönzésre pénzed, akkor meg ingyen kölcsön lehet kérni valakitől, akinek van és kiveszi.
2011. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
felesleges erről beszélni:) Ha ugyanis a Csodaidők teszem azt kötelező olvasmány lenne, akkor előbb-utóbb elkezdené újranyomtatni vmelyik kiadó, például az EDK. Bármit meg nem adhat fel a tanár sem. Főleg olyan könyvet nem, ami ennyire nehezen beszerezhető.
2011. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!