Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy találok könyvkiadót?

Hogy találok könyvkiadót?

Figyelt kérdés
Írok egy regényt (igazából fanfic) és pár napja megfordult a fejemben, hogy jó lenne, ha el tudnám juttatni egy könyvkiadóhoz. Ha nem is kiadatni (bár jó lenne), de elolvasnák esetleg és véleményeznék, vagy ha megtetszik... Tudnátok mondani olyan oldalakat, ahol fel tudom valakivel venni a kapcsolatot?
2011. okt. 10. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:

El tudnád a regényed küldeni nekem? Nagyon kíváncsi vagyok rá!

a mailem: b.melinda@chello.hu

2011. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fanficet kiadó olvasatlanul dob vissza. Az eredeti regény szerzőjének komoly jogi követelései lehetnek vele szemben, ezért meg sem fordul a fejükben, hogy foglalkozzanak vele.

Ne kiadónál próbálkozz, hanem először az amatőröknél - lásd az előző válaszoló is mondta, neki elküldheted. (Bár nem volt szerencsés leírni a címet, most kap majd pár tucat spamet.) Ha a tőlük kapott vélemények, kritikák már egyöntetűen pozitívak, ha ismersz pár amatőr írói oldalt (és ott is pozitív a fogadtatás), ha egyes pályázatokon jól szerepelsz (pl. van most is több, van, ahol megjelenést lehet nyerni - nézz utána az aranymosás pályázatnak, Könyvmolyképző), akkor jöhet a következő lépés, a kiadó. Addig ne. Nem foglalkozhatnak minden beérkező amatőr művel, és nem is fognak.

2011. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1. hozzászólónak: majd holnap elküldöm, de még nincs befejezve :)

2. hozzászólónak: Persze, tudom h komoly jogi dolgok vannak egy már kiadott könyv/film körül. Én nem egy könyvet írtam át, vagy filmet, hanem egy megtörtént eseményről és az azon részvevőkről szól, valamint vannak benne kitalálta karakterek is.


Természetesen nem gondoltam, hogy felteszem valahova, azonnal kapkodnak érte a kiadók és majd millió számra eladom, csak kíváncsi vagyok az eberek (hozzá- és hozzá nem értő) véleményére. De köszönöm sz ötleteket, majd keresgélek. :)

2011. okt. 10. 20:32
 4/8 A kérdező kommentje:
bocsánat *emberek véleményére. :)
2011. okt. 10. 20:34
 5/8 anonim válasza:
én is könyvkiadót keresek.(14év) eddig találtam a könyvmühely.hut de az miskolcon van
2012. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legelső vagyok

a privát üzenetre mentem rá, nem tudtam, hogy ide (is) kiirja...

2012. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy-két érdekes infó, hogy miket várhatnak el (a cikk nem csak erről szól):

[link]


Esetleg itt dobd fel a témát:

[link]


Remélem egy picit tudtam segíteni.

2012. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. jan. 31. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!