Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ennyire szeretni egy könyvet...

Ennyire szeretni egy könyvet normális?

Figyelt kérdés

Amióta először olvastam a Harry Potter-széria első részét, hihetetlenül beleszerettem. Annyira elvarázsol, és amikor olvasom bármelyiket, megint visszamegyek 11 évesbe, és átélem az egészet újra és újra... eddig 11-szer olvastam el a hét könyvet egymás után, sorban, plusz néhányszor egyik-másikat csak egymagában, és nem untam meg. Mindig sírok a szomorú részeken, és ugyanúgy félóráig nevetek a poénokon, mint mint mikor először olvastam.


Lehet, hogy hülyén hangzik, de ezzel a könyvsorozattal nőttem fel, és sokkal szegényebb lennék nélküle. Egyszerűen nem értem, hogy tudok egy könyvet ennyire szeretni. Anyám nem nagyon törődik vele, ő is szereti, de apám azt mondja, nem normális dolog és "nem nekem való", pedig már nem vagyok gyerek. De még mindig úgy tekint rám, és a gyerekkönyveimre is azt mondja, hogy ártóan hatnak rám... tényleg ennyire nem normális dolog?


17/L


2011. okt. 7. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

anyukám is szereti a HP-t pedig már 40 éves,és ő is többször elolvassa őket!

A nem hivatalos 8,9,10. köteet olvastad? A Nurmengard trilógia

Fanfic,de egy igazi Potter rajongó nem hagyhatja ki!

2011. okt. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 29 éves vagyok de szintén elvarázsol a mai napig...

Természetesen megvan mind a 7 rész még DVD-n is. Összesen 4-szer olvastam végig a sorozatot. Imádom. A főiskolán ebből írta a gyermekirodalom évfolyamdolgozatom. Szóval akkor amiatt is nagyon beleástam magam témába, sok-sok kiegészítő könyvet elolvastam, Rowling-ról és Rowling-tól is. :)

Remélem egyszer majd a gyerekem is megtalálja a Harry Potter könyvekben a varázslatot.

2011. okt. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen. Ugyanígy vagyok vele, de nem csak a HP-rel, hanem gyermekkorom több másik klasszikus olvasmányával is.. olyan jó nosztalgiázni rajtuk, és biztosan oda fogom adni őket az én gyerekemnek is majdan. Kár, hogy manapság egyre több siulány minőségű firkálmány árasztotta el a piacot, a divatkiadók jóvoltából.
2011. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok a Harry Potter sorozattal.. durva, hogy milyen sokan vagyunk, akik függők:D (23L)
2011. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, normális. Hamarosan újra elkezdem olvasni a szeptológiát, és akkor benne fogok élni újra ebben a világban.

25/l

2011. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális ha ennyire szereted. Én is rengeteg könyvet imádtam és most is imádok. Olvasni jó, remek dolog, olyan helyeken járhatsz, amiket mások nem látnak és soha nem is fognak, ha nem lépnek be az olvasás megannyi végtelen világába.
2011. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is igy vagyok, a Harry Potter világával. Nem annyira a könyvekbe inkább a fanficekbe lelem örömöm. Szerintem több százat olvastam már, magyarul az összes igényeset. Kifogytam belőlük, és most már ez az egyik hobbi ami az angol tanulásra ösztönöz.

Nem tudom , hogy normális-e, de nem is érdekel, mert ez egy varázs az életembe.

A könyveket sem adnám semmi pénzért. :)

2011. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!