Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol tudnám ki adatni vagy...

Hol tudnám ki adatni vagy publikálni a verseimet?

Figyelt kérdés

15F vagyok...illetve novemberben 16, és kb fél éve vagy egy kicsit több ideje irok/ foglalkozok vers irással....a témák leginkább a halál körül forognak..tudom, ez egy rossz pont a kiadás oldalárol..de hát ez van, másrészt meg nem vagyok aza tipikus tini, hogy most jajj összevesztek a szüleim és hogy én ettől milyen depis vagyok és ezért irok egy kis szar verset.. NEM!! Isten ments! teljsen komolyan fogom fel illetve irom a verseim...eddig 21 versem van, Debrceni vagyok, és már most irom a 2. verses kötetem.rengetegen mondták hogy nagyon jók..és hogy ritka hogy ilyen jókat irna bárki ilyen korban, és hogy minl hamarabb publikáljam...tanárok is mondták... jó eddig szép és jó..de hol tudnám ezt megtenni pls help! ja ..és lehetőleg ne azt irjátok hogy több százezerért a pedellus kiadó kiadja nekem ... -.-

ennyit én is tudok... THANX!!


2011. szept. 7. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A magyar könyvkiadókat több oldal is listázza, pl. egy Lap.hu is (azt hiszem, konyvkiadas.lap.hu), nézd végig ezeket, vagy ha nem betűrendes, akkor pl. település szerinti listát kérj a Goggle-tól, biztos van ilyen is. Nézd végig a kiadókat, olyat keress, ami foglalkozik versekkel, verseskötetekkel. Keress alapítványokat, egyesületeket, amik versekkel és azok kiadásával foglalkoznak, vagy az ilyesmit anyagilag támogatják. Szerkeszz egy kötetet a verseidből, és ezt a kéziratot add be minden olyan helyre, amit kinéztél magadnak (nem árt utánanézni, hogy jó helyre küldted-e a kéziratot - fontos, ki foglalkozik a kéziratok elbírálásával! -, és fogadnak-e kéziratot). Valahonnan biztos érkezik visszajelzés, ha más nem, hát egy "kösz, nem érdekel". A legtöbb kiadó nem ír vissza, de a kisebbeknek szokása. Ha nem akarsz pénzt áldozni rá, érdeklődj minden pozitív válasz után, hogy kéne-e invesztálnod a kiadás elősegítésébe (gyakran van ilyen, az utolsó pillanatban "véletlenül" elfogy a pénz, fizess már be Xezret, különben bukta). Ne add fel, a kritikákból is igyekezz tanulni.

Végül pedig: tanulj meg helyesen írni. Azért az a verseknél sem árt. Nagybetű a mondatkezdő, szavak helyesírása, központozás, nem rövidítünk. Ha a verseid is olyanok, mint ez a kérdésed, nem sok kiadó fog foglalkozni veled, még válaszra sem méltatnak, a kézirathoz mellékelt kísérőlevél után megy az egész a kukába.

2011. szept. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kezdő szerzővel nem fognak ekkora kockázatot vállalni, pláne hogy tini (bocs), és pláne, hogy vers (nincs nagy keletje mostanában). először mindenképpen pályázatokra küldj be verseket, hogy antológiában megjelenjen, akkor már egy idő után talán ismerni fogja a kiadó a nevedet.

és ha lehet, olyanokat akarj kiadni, amiket nem most írtál, hanem 1-2 évesek, mert én is szoktam úgy lenni, hogy egy verset istenkirálynak tartok, aztán fél év múlva elhűlök, hogy milyen xar :D

2011. szept. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

kösz a kommenteket...majd próbálkozok valamivel...

1: most az hogy online hogy irok az nem tükröz vissza semmitsem!!! most hogy itt helyesen vagy helytelenül irok az most nem számít...mert helyesirási versenyekre járok...

és az órán is szépen irok...szal nyugi..a verseim és "ápoltak, helyesek" :)

2011. szept. 8. 20:34
 4/4 ErCi válasza:

Szervusztok!


Neked és az előttem "szólóknak", VAN LEHETŐSÉG:


[link]


Én is ide tettem fel INGYEN, és Én határozhattam meg, mennyiért árusítsák!:

[link]



VISZONT, valóban nagyon fontos a helyesírás, hisz az a Te minősítésed, saját magadról! Ha hibásan, helytelenül írsz, senki nem vesz komolyan, és bármilyen jók a verseid, nem fog érdekelni senkit!


Sok sikert!


ErCi

2012. aug. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!