Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy is volt ez a HP7-ben?...

Mazolimail kérdése:

Hogy is volt ez a HP7-ben? (lejjebb)

Figyelt kérdés

ugye Harryéktől a bankban a kobold elvette a kardot, de Neville erre fittyet hányva előhúzta a süvegből és lenyisszantotta Nagini fejét a Roxfort ostromakor (legalábbis a könyv szerint, a filmet még nem láttam)

ez a rész nekem soha nem volt világos... Ezt most hogy?

Annyira hülye lett volna az a kobold, h elfelejtette h a létezik a süveg amiből bármikor meg lehet szerezni tőle??

ezt szerintem rowling egy kicsit elszúrta...


2011. júl. 25. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Fúú... hát most olvasom 8.-jára a 7.-et, de ebbe még nem gondoltam bele...
2011. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A süvegből nem lehet bármikor megszerezni. Csak trú griffendélesnek jelenik meg, azt meg nem feltételezte a kobold, én se feltételeztem volna.
2011. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én nem hiszem!! annyira rafinált volt végig az a kobold és ez ellen nem tudta volna vmi biztos helyre tenni a kardot? az h nem gondolt rá meg annyira irreális
2011. júl. 25. 23:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a kard hivatalosan senkié. koboldok készítették, ezért ők azt állítják, hogy az ő yulajdonuk. griffendél godrik viselte, ezért a roxfort, azon belül a griffendél is magának vallja.

dumbledore a 2. részben elmondja, hogy a kard megjelenik az arra méltó griffendélesnek szükség esetén. ezr ampók is osztja a 7. részben. ezt a bűbájt márpedig nem lehet korlátozni/hatástalanítani. legalábbis erről nem szól a fáma. neville-nek is megjelent a kard, mert szüksége volt rá. működésbe lépett a griffendél-bűbáj:) nem hinném, hogy rowling hibázott volna, legalábbis ő biztos nem annak könyveli el. amúgy ennél komplikáltabb bakikat leleplező kérdés elől is tehetséggel vágja ki magát. csak hogy egyet említsek: miért nem látta harry már a 4. év végén is a thesztrálokat, hiszen akkor már látta cedric-et meghalni, miért. csak 5. év elején? a válasz: mert meg kellett emésztenie a dolgot.

:))

úgyhogy erről ennyit:)

2011. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tehát akkor eltűnt Ampók kezéből mikor kihúzta Neville a süvegből!? Ha-ha-ha Ampók!
2011. júl. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na igen, a film amúgy megmagyarázza :)
2011. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja. De az már nem játszott, hogy Ampók meg is hal. Legalábis erre nem emlékeztem. Miután Harryék elrepültek a sárkánnyal,nem esett több szó koboldokról. Vagy igen?
2011. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A filmben Ampók akkor hal meg (vagyis már nem mutatják) amikor elmondják Tudjukkinek azt, hogy betörtek a Gringotsba, nem? De a könyvben akkor nem írja, hogy ott volt Ampók.
2011. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a könyvben egy noname kobold közli Voldemorttal, az meghal, meg utána azt írja a könyv h Tudjukki mindnekit megölt aki nem tudott elég hamar kimenekülni a szobából
2011. júl. 28. 08:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!