Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szalai Vivien: Hamis gyönyör....

Szalai Vivien: Hamis gyönyör. Képes voltál átérezni a főszereplő helyzetét?

Figyelt kérdés
Nemet és kort kérnék... Csak kis felmérés jelleggel. :) Köszönöm!
2011. máj. 27. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam sajnálni. Más több hónapot dolgozik annyi pénzért ami neki 1 nap alatt meg volt. De amúgy szerintem kamu a sztori, a korvák élete azért elég kemény. Amik voltak benne erőszakos sztorik azok még túl lájtosak is.


22/N

2011. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem voltam képes átérezni a helyzetét,ugyan úgy ahogy a főhős sem tudja átérezni egy "átlagnő" életét.


Nem is az alantas munkájába nem tudtam beleélni magam,mert számtalan "normális szakmába" is végeznek az átlagember számára alantas munkát.Pl az egészségügyben rezzenéstelen arccal pakolnak el a nővérek 5 perc alatt egy halottat,vagy cserélnek 50 emberen pelenkát 600 Ft-s órabérért.Az átlagembernek ez is visszataszító,akkor legalább a főhős tényleg megkapja az árát....


Ami miatt távol áll tőlem Sofi,az a gondolkodásmódja.Számára kétféle nő létezik.Van ő a gyönyörű,kívánatos,gazdag,független nő,és vannak a kövér,öreg,megfáradt,szegény feleségek és anyák akik szerinte arra vágynak amire ő,de megrekedtek egy szinten.Elképzelhetetlennek tartja,hogy egy vele egykorú nő más életet kívánna magának,ha tehetné,mint amilyen az övé.

Bár sokat tapasztaltnak,és intelligensnek tartja magát,mégiscsak korlátolt gondolkodású,és szűk-látókörű.

Nem is a pénz imádata,irritált annyira,inkább a korlátolt gondolkodása.

Ha valós személyiség,akkor valószínűleg az édesanyja a ludas abban,hogy ilyen a gondolkodásmódja.Egyszerűen rossz programot tett a lánya fejébe,amitől képtelen szabadulni.Az édesanyját terhesen elhagyták,fel kellet adnia valamilyen iskolát,egyedül nevelte fel.Valószínűleg igazi mártír típus akitől minden nap azt hallotta,hogy a férfiak mocskok,használd ki őket mielőtt ők használnak ki,és egy nő a házasságban anyaságban csak föladja a vágyait,álmait és önmagát.

Szánalmasnak tartom Sofit azért,mert nem képes irányítani a saját életét (bár azt hiszi).Ugyan azt az életet éli amit az édesanyja,csak a pénze több,pedig különbözni akart tőle azért választotta ezt a drasztikus életet.Csak a pénze lett több,semmi mással nem lett különb az élete mint az anyjának.Mégiscsak ő rekedt meg egy szinten ahonnan nem tud kitörni, gyáva és gyenge mert meg sem mer próbálni egy társadalom számára elfogadott életet.(pszichológus kellene neki)

Nem látja meg azokat a nőket,akik sikeresek,csinosak,kiegyensúlyozottak,anyák ,feleségek és dolgozó nők egyben,és attól még boldogok,hogy kínai cipő van a lábukon.Akiknek a férje nem más nők dekoltázsát vagy fenekét nézi,hanem a gyerekeit követi óvó szemmel....

2011. jún. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
én át tudtam érezni,nekem szimpatikus Szofi. bejön a stilusa. és megfogott ez a könyv.ha megtudnám ki ő valójában még az ezer eurót is lehet kicsengetném.......20f
2011. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Részben igen. Tudom, hogy milyen az, mikor az embernek vannak nagy álmai, de nincs megfelelő anyagi fedezet rá és megteremteni is nehéz. De... Nekem az nem tetszett, hogy amikor már valamennyire megszedte magát, miért nem szállt ki? Miért nem fogta magát és íratkozott be egyetemre/főiskolára? Azután pedig egy kis rátermettséggel tudott volna nagyon jól keresni tisztességesen is. Ismerek egy lányt, akinek a szülei fizetik ugyan a tanulmányait, de nehezen boldogulnak. A lány összejött egy nagyon gazdag férfivel, aki támogatja! Így tud normálisan, nélkülözések nélkül élni, de egyetemre jár és később dolgozni is akar! Szofi viszont nem akar soha dolgozni! Nem tudja mi az a kemény munka! Sajnálom, hogy ennyit kell szenvednie, de ő választotta. Lehet, hogy különben árúfeltöltő lenne a Tescoba, de... 20/N.
2012. jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

17/L

nagyon erős idegszálakkal rendelkező nő , nekem abszolút szimpatikus volt, a ridegségében néha megláttam magam

2016. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!