Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tudnak az írók 100-700...

M@x kérdése:

Hogy tudnak az írók 100-700 oldalas könyveket írni, avagy hogyan lehet könyvet írni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem úgy, hogy:

"Na, most írok egy könyvet. Azám, hozom a papírt meg a tollat. Oké, így jó lesz... Nézzük, miről is szóljon... hmm, semmi ötletem nincs. Megvan legyen benne egy kutya. Egy tacskó! De mit kezdjek én egy tacskóval?..."

Persze így is lehet, de azok nem is lesznek jók... :D

A 100 oldalas könyv nem hosszú. Ha van egy elképzelése az írónak arról, hogy mit akar írni, viszonylag részletesen, akkor megtelik a 100 oldal. Te is akarsz írni?

2011. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy az írót, ha megszállja az ihlet csak egy valami készteti: papíron látni a sztorit! Fogalmaz, alakít, ír, belemerül a saját maga alkotta csodába, történetbe, világba. Ha elkapja a hév, nincs megállás. Ők nem úgy kezdenek neki: 2010. 02.12- Most írok egy könyvet, mert író vagyok. Nem, ha van egy ötlet, egy történet ami eleget dolgozott bennük, azt fenomenális erővel viszik papírra. Ez nekik olyan mint a táncosnak a tánc. Élvezi, szereti csinálni, kikapcsolja. :) Elhiheted, fel se tűnik neki h a könyv 200 oldalas, csak az, h a szereplő most épp, ezt meg ezt csinálja. nekik ez nem munka v. megerőltetés, hanem szerelem.

Ugyanez van velem is. Ha írok csak én vagyok és a világom.

2011. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

és persze ez olyan amire nem mindenki képes

természetesen mindenki tud könyvet írni miért is ne verset is meg lehet tanulni de azért egy jó könyvhöz tehettség kell ugyan uugy mint az énekeseknek autóversenyzőknek stb

(alig várom a választ hogy ahhoz is tehetség kell hogy helyesen írjak?:D)

2011. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Kell,hogy legyen valami ötleted.Például egy álomból is akármit ki lehet alakítani.:) Egy történetemet én is így kezdtem el,csak sajnos még nem volt időm folytatni...amúgy sok sikert hozzá:)
2011. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az írók regényt írnak, könyvvé a kiadó konvertálja... ;) Amúgy kitartással, tehetséggel, ihlettel, szakmai tudással (helyesírás - minimálisan, írástechnika - bőven, fantázia - eszméletlenül sok), elhivatottsággal, művészettudattal. Ha az egyik hiányzik, abból nem lesz száz oldalas befejezett regény, vagy a végeredmény egy kupac összefirkált lap/elpocsékolt bájt marad.
2011. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok "hivatásos" író, de én is írtam 450 oldalas regényt. Az elején még én is aggódtam amiatt, hogy miképpen fogok megtölteni akár csak száz oldalt is a történettel, de amikor belendül az ember, tényleg csak úgy repülnek a fejezetek.

Furcsának látszik, hogy néhány cselekvésből több száz oldal lesz, de kibontva, részletezve, egymásba kapcsolva mindig újabb és újabb pluszok fognak hozzácsatolódni az alapsztorihoz. Méghozzá nem is kevés :)

2011. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!