Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miből keletkezik elektromos...

Miből keletkezik elektromos áram a generátorban?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy hogyan keletkezik, hanem miből. Tudom, hogy az elektónok áramlása vezeti az áramot, de az áram miből szabadul fel.
2011. ápr. 20. 06:33
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
A magneses ter vagy polus az nem ugyanaz mint a toltes (keleti es nyugati de + kent es - kent is jelolik).A kation pozitivan toltott ionokbol all,pozitivan toltott akkor lessz egy reszecske ha elektront veszit,azaz tobb protonja van mint elektronja (a proton pozitiv toltesu).Az aram pedig a femben levo szabad elektronokbol keletkezik.
2011. ápr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ezt a magyarázatot nem lehet elfogadni, mert ez nem fedi a valóságot. A szabad elektornokból nem keletkezhet áram, mert akkor azt is el lehetne fogadni, hogy ha papir pénzre van szükségem, elég celulózt tenni egy tartájba és pénzt vehetek ki belőle. Ez igy abszurd. Más példa: elektrolizisnél mitől keletkezik fém bevonat katódon, vagy anódon? Aniónok meg katiónok játsznak szerepet. A réteget, amely kialakul már az áram biztositja. Több szakembertől már kértem a választ erre a kérdésre, az őszintébb bevalotta, hogy nem tudja.
2011. ápr. 24. 06:45
 13/21 anonim válasza:
Miért nem keletkezhet a szabad elektronokbòl àram?Elektromos àramnak nevezzük a töltött részecskék irànyìtott mozgàsàt azaz ha egy fém vezetö A pontjàbòl az elektronok a vezetö B pontjàba mozognak elektromos àramròl beszélünk.A fémben levö szabad elektronok magànak az àramnak a forràsai (a mozgàsukat nevezzük àramnak!) az elektromàgneses indukciònàl,de nem csak.A vezetö két pontja között kialakulò potenciàlkülömbség (feszültség) hatàsàra keletkezik az àram,pontosabban a nagyobb potenciàllal rendelkezö A pontbol az elektronok a kisebb potenciàllal rendelkezö B pontba kezdenek el mozogni azaz irànyitott mozgàst végeznek vagyis àramròl beszélünk(Töltött részecskék (elektronok) mozgàsa!).Az elektrolizisnél az oldatba helyezett anòdra és katòdra egyenàramot kapcsolnak melynek hatàsàra az anòdon és a katòdon fellépö elektromos erötér kémiai energiàvà alakùl àt azaz az oldatban levö anyag diszociàl anionokra és kationokra mely esetben az anionok a katòd irànyàba mozognak a kationok pedig fordìtva.A kationok az anòdnàl elektronokat vesznek fel,azaz oxidàlòdnak.Az anionok a katòdnàl elektronokat adnak le,azaz redukàlòdnak.Az oxidàciò és redukciò hatàsàra az ionok atomokkà alakulnak àt(semleges töltésü részecskék) melyek aztàn vagy az anòdon és katòdon rakòdnak le, vagy pedig reakciòba lépnek az oldatban talàlhatò többi anyaggal.A hasonlatodat pedig nem értem,szerintem az elektromos àramra nem alkalmazhatò.
2011. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A válasz nem fedi a kérdést. Szabad elektronok hordozói az áramnak, de a szabad elektronok fel tudnak halmozódni a vezetőben - feszültség keletkezik és mégsem jön létre a kisülés, csak bizonyos kritikus ponton túl, vagy ha fázist földeléshez érintjük. A földelésnél is szabad elektrónok vándorolnak és nem viszik az áramot. Ezek szerint az áram töltött részecske, amely burkot alkot az elektrónok körül. Ez a folyamat a generátorban jönn létre. Ha a generátort légüres térben helyeznék el, kiváncsi volnék, tudna e áramot fejleszteni?
2011. ápr. 27. 06:31
 15/21 anonim ***** válasza:
áááá...de bonyolult.Ne akard ennyire megérteni:)
2011. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Kisülés csakis a megfelelö feszültségnél jön létre.A földelésnél megintcsak àramròl beszélünk:A töltött,elektronfölösleggel rendelkezö fémrùd (példàul) leadja a kisebb

potenciàllal rendelkezö (a föld potenciàljàt 0-nak vesszük) földnek az elektronfölösleget azaz addig van àram amig a töltések irànyìtott mozgàst végeznek és amìg a potenciàl nem egyenlìtödik.

Nagy a gyanùm hogy kevered a terminològiàt. Pontosìtok:Aramnak nevezzük a töltött részecskék irànyìtott mozgàsàt.Az elektronokat körülvevö "töltést" amelyröl beszéltél,elektromos térnek nevezzük.Mikor az elektronok irànyìtott mozgàst végeznek a vezetöben,a vezetö körül màgneses tér alakùl ki melyet a mozgò töltött részecskék indukàlnak (az elektromos tér vàltozàsa,a töltött részecskék kölcsönhatàsa).Természetesen generàlòdik àram vàkumos közegben is mivel az indukciò a màgneses tér hatàsàra jön létre,a levegönek ehhez nincs semmilyen köze(ha van is akkor minimàlis,elhanyagolhatò).

2011. ápr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A terminológiát nem keverem, csak a válaszokban bizonyos állitások vannak, melyek nem fedik a valóságot. A töltöt részecskék az elektronok. Engem éppen a töltés érdekel, mi az a töltés? Nehogy az legyen a válasz, hogy az az áram, mert azt tudom. Az valahonént keletkezik, vagy van, de honnént? Mágneses tér elekromos töltés nélkül nem lehetséges. A mágneses tér intenzitását éppen a töltött elektronok mennyisége határázza meg. Ez egy elvarázsolt kör, de annak ellenére érdekel. Tudunk végére járni, vagy csak tekeregni fogunk?
2011. ápr. 28. 06:29
 18/21 anonim válasza:

Ezek szerint valòban kevered a terminològiàt mivel az elektromos töltést nem àramnak nevezzük.Elektromos töltésnek nevezzük néhàny elemi részecske azon tulajdonsàgàt amely meghatàrozza hogy milyen mértékben vesz részt az elektromàgneses kölcsönhatàsokban,amely egyike az alapvetö kölcsönhatàsoknak.Elektromàgneses mezönek nevezzük az elektromos és màgneses mezök àltal létrehozott hatàsteret.Az elektromos mezö,a statikus elektromossàgot elöidézö töltés eredménye,ezzel szemben a màgneses mezö a mozgò töltött részecskék hatàsàra jön létre és az àllandò màgnesekre jellemzö màgneses eröben nyilvànul meg.Ugy ahogy a mozgò elektromos töltések képesek màgneses teret generàlni,ugyanùgy képes a mozgò màgneses tér àramot indukàlni.Azaz mindkét esetben elektromàgneses tér jön létre (az àram velejàròja) melyet a fentiekben definàltam.De hogy mi is okozza a töltést,a taszìtàst és vonzàst?A tudomàny egyik fejezete foglalkozik ezzel,mégpedig a kvantumfizika.Ezt nem lehet 3 mondatban megfogalmazni de a lényeg nagyjàbòl annyi

hogy az elemi részecskék a fermionok (közéjük tartoznak az elektronok is) melyek egyik tulajdonsàga a töltés (ök maguk a töltés elemi részecskéi azaz hordozòi).A fermionok taszìtò vagy vonzò kölcsönhatàsàért a virtuàlis részecskék u.n mértékbozonok cseréje a felelös azaz egy alapvetö kölcsönhatàst két fermion között ìgy lehetne àbràzolni:Fermionok kölcsönhatàsa->kölcsönhatàs bozoncserével->megvàltozott fermionok (vàltozò sebesség és mozgàsiràny,egyes kölcsönhatàsoknàl akàr minöségi vàltozàs is azaz megvàltozhat a töltés!).Azaz a fermionok töltéstulajdonsàga a minöségi összetevöktöl függ (bozonok).A bozonokat eröközvetìtöknek is nevezik,a jelenlegi feltételezések szerint ez a legkisebb elemi részecske.Ha a részletekre vagy kivàncsi akkor foglalkozz kvantumfizikàval.Én azt javaslom hogy maradjunk inkàbb annàl hogy az elektronok a töltés elemi részecskéi és ne bonyolodjunk bele a komplikàltabb dolgokba.

2011. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Egyetértek, ne bonyolódjuk bele mélyebben. Mint ahogyan irtam, ez egy ördögi kör. A kvantumfizika sem tud elfotgadható választ adni. Véleményem szerint, térből nyeri a generátor elektromos áramot, elektronok segitségével. Maradjunk enyiben, de okossab nem lettem!
2011. ápr. 29. 06:27
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezed tőlünk egyszeri emberektől??:D
2011. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!