Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi van, ha egyezik a neved...

Mi van, ha egyezik a neved egy befutott íróéval, és te is kiadatnál könyveket?

Figyelt kérdés

Nekem pl így van, ha bárkinek mondanám a nevem beugrana neki vagy 3-4 könyv/mese/történet. Ha egyszer ki akarnám adatni az írásomat, vszínű más néven kéne. Gondolkodtam azon, hogy írói álnevem legyen, de csak annyira jutottam, hogy az angol verzíó tök jól hangzik. Utána néztem, és van egy 2 éve alakult fürdőruha tervező/gyártó v nem tudom mi, aminek szintén ez az angolosított neve. Nem valami ismert, szerintem nem is márka, de így használhatnám ezt a nevet?


Köszi a válaszokat!


2011. márc. 13. 15:02
 1/7 anonim válasza:

Az eredeti neved is jó, meg az is, amit kitaláltál.

Hasonló esetben azt is szokták csinálni, hogy egy betűt betoldanak a nevükbe, megkülönböztetésül.

Például: Orbán Viktor --> Orbán A. Viktor.

2011. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nem használhatod se az eredeti nevedet (a magyar iró miatt), se az angolositottat (az angol cég miatt).

Vagy az eredeti nevedhez teszel még pár betüt, vagy más vezetéknév (az eredeti pl. kezdöbetüvel jelölve), vagy kitalált nevet használsz, stb.

2011. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ez nem egy nagy cég, még nem is hallottam róla, a google is csak egy facebook oldalt adott ki, nem olyan mintha azt mondanám Puma, Nívea vagy Giorgio Armani. Mostanában annyi kis márka van, hogy szerintem nyílván se lehet tartani.
2011. márc. 13. 19:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom ez nekem is eszembe jutott a múltkor. Megegyezik a nevem egy egykori büntetőjogi bíróéval aki rengeteg könyvet adott ki egykor kriminalisztikai szakterületen. Eljátszottam a gondolattal mi lenne ha írnék mondjuk egy krimit. Már érlelek is magamban egy-két ötletet de ezzel a név dologgal még nem jutottam dűlőre. Egyszer barátnőmnek kapcsolatunk elején megmutattam az író egyik művét a polcomon és azt mondtam ezt a könyvet én írtam. Barátnőm el is hitte.. :-))
2011. márc. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is szoktam mondogatni h Hát ezt én írtam, hogy ne tudnám miről szól?


Amúgy nem úgy van, h csak akkor levédett a kis TM C vagy R van mögötte karikában?

2011. márc. 15. 17:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Az csak áruvédelmi jegy, emberre nem vonatkozik.
2011. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de ha márkára igen, és nincs ott ez a kis jel, akkor lehet ez az írói álneved, nem? :)
2011. márc. 17. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!