Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Amerikába mik a kötelező...

Amerikába mik a kötelező olvasmányok?

Figyelt kérdés
Ha vannak (bár gondolom ott is van ilyen) mik azok amiket nekik el kell olvasni? Kik azok az írók akik kint "nagynak" számítanak?
2010. dec. 27. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mohikán

ez biztos, ebben viszont nem vagyok biztos: Rómeó és Júlia (ez inkább ausztráliában kötelező)

2010. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Winnetou
2010. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

pfff

Üvöltő szelek, Jean Ear - nem tom hogy írják a nevét szerencsétlennek -, aztán van még egy, ami nem jut eszembe, de a R&J biztos.

2010. dec. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok!

Nézd, mit találtam neked:

[link]

2010. dec. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért Amerika elég nagy, és még Magyarországon sem ugyanazok mindenhol a kötelezőek.


Cooper: Az utolsó mohikán

Charlotte Brontë: Jane Eyre

William Shakespeare: Lear király

Charles Dickens: David Copperfield

Mark Twain: Tom Sawyer

Harriet Beecher Stowe: Tamás bátya kunyhója


Ezekről tudok. (Aki a Winnetou-t írta, az el van tévedve, az német irodalom, nem amerikai. Főleg angol klasszikusok és amerikai klasszikusok a kötelezők.)

2010. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót
2010. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!
2010. dec. 28. 11:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Épp a múltkor tettem fel ugyanezt a kérdést egy amerikainak. Azt mondta nincs konkrét előírás és a legtöbb iskolában az irodalom tanárok döntik el mi legyen a kötelező olvasmány a diákoknak. Ha egy tanár jó, akkor érdekes olvasmányokat választ a diákoknak amiket szívesen elolvasnak és megvitatnak. Azt mondta, neki szerencséje volt, mert a tanáruk csupa jó könyvet válogatott nekik össze, de konkrét címeket már nem volt ideje nekem felsorolni mert sajnos mennie kellett :P De ebből következik, hogy nem lehet általánosítani náluk.
2011. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy elég sok tanár a Zabhegyezőt is elolvastatja a diákjaival.

A Ne bántsátok a feketerigót szintén "bevett" kötelező olvasmánynak számít, s bár én sem tartom sokra az átlag amerikai műveltségét, ez egy kifejezetten jó könyv, akár Magyarországon is feladhatnák gyakrabban.

2013. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!