Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért jó írni? Miért szeretsz...

Miért jó írni? Miért szeretsz írni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még sose gondolkoztam ezen. Imádok olvasni, kicsi korom óta, és természetesnek veszem az írást. Lételem. Gyakran, ha sokáig nem írok semmit, egyszerűen nem találom a helyem, úgy érzem, "tele" vagyok. És olyankor kiírom magamból. Megkönnyebbülés.


És ha eljutok odáig, hogy például egy novellámat felrakjam egy oldalra, akkor nagyon jól olvasni a kritikákat. Hogy ki mit látott bele, mit tetszett neki, mit kellene máskor hanyagolni.

Szóval a visszajelzés is fontos, de nem a legfontosabb.

2010. dec. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Nagyon szeretem a verseket, könyveket így én is úgy gondolom, hogy az írás adott. Volt, hogy egy story-t megálmodtam (nem viccelek, tényleg) és utána nagyon jó volt azon gondolkodni, leírni. Máskor meg egyszerűen amit gondolok, leírom. 3 story van, ami nem tudom honnan jött, de nekem eddig alig tűnt fel párhuzam másik könyvek közt, és ezek mintha velem születtek volna. Furcsa lehet ezt így olvasni, de rem sokan megértik, akik írnak.
2010. dec. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, amiért sok színész színészkedni: Rengeteg helyzetet el tudsz képzelni, kipróbálhatod, mi lenne, ha...

z egy önkifejezési forma is, minden, amir leírsz, az te vagy, vagy legalábbis szorosan kötődik hozzád.

Vagy mert néha minden olyan unalmas, muszáj kitalálni valamit, hogy feldobd magad. Nálam már lassan függőséget okoz.

És számomra a legnyomósabb indok: egy tanárom miatt kezdtem el, ő bátorított. Tavaly meghalt. Azóta ha akarnám sem merném abbahagyni. Muszáj... Nem tudom, hogy ezt hányan értik meg, de ez egy belső kényszer. Egyszerűen nem hagyhatom abba.

2010. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én is imádok olvasni, és mostanában már a szüleim "könyvtárában" is kutakodom. Sokkal érdekesebbek, mint egy kötelező olvasmány. Utálok kötelezőt olvasni. Amit a kedvencemnek tudhatok a kötelezők közül a Pál utcai fiúk, ezt az egyet azt hiszem már négyszer olvastam. Valamint az Abigél a másik kedvencem. Az egri csillagokba beleszakadtam,aztán végül el se olvastam...

Na, de nem ez a kérdés. Én is írogatok magamnak, ide gépre. De blogot még nem mertem nyitni. Egyrészt sem időm nem engedi, másrészt ötletem sincs nagyon egy kerek történethez. De amikor így kisebb szituációkat látok a köznapi életemben, akkor (ha időm engedi) fogom magam, leülök, és csak leírom ami a fejemben összeállt. Aztán több kicsi részletekből hirtelen kezd valamicske összeállni. De van olyan is, hogy egy részt nagyon nem szeretek, mert akkor nem nagyon volt kedvem írni, csak meg akartam örökíteni, ami a fejembe van, valamikor pedig egy rész kifejezetten a kedvencemmé válik. Nagyon nehéz ilyet találni, mert mindenki a maga kritikusa, de ha jobban a dolgok mögé nézel, könnyebb rá azt mondani, hogy "ez jó lett".

2010. dec. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nekem például sosem volt tehetségem semmilyen más kifejezési formában. Sose tudtam rajzolni, énekelni, vagy színészkedni, a fantáziám viszont mindig olyan élénk volt, hogy tudtam, valamit alkotni akarok, amivel kihasználhatom ezt a tulajdonságomat. Végül egy napon leültem és elkezdtem írni és rájöttem, hogy nem tudom abbahagyni. Csodás érzés, főleg amikor kész a mű és egyfajta utánozhatatlan elégedettség tölti el az embert. Én ezért szeretek írni.
2010. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért írok, mert nem lehet nem írnom. Állandóan mesélek magamnak, és valahol ki kell engedni. Ha nem írnám le, azt hiszem, begolyóznék. Amikor kisebb voltam, kamasz, az anyám eltiltott az írástól, mert azt mondta, hogy nem hasznos és elveszek a saját kitalált világomban. Nem értette, hogy ezzel kapaszkodok a valóságba. Szóval titokban írtam.

Most nemrég megmutattam néhány írásom egy hozzáértőnek, és az volt az első kérdése, hogy élek-e valami halucinogénnel. :-) Nem igazán... nem, egyáltalán nem.

Mindegy. Szóval az írás az ember lételeme, ha már ilyen lehetetlen dologra adja a fejét...

2010. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!