Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Anne Rice könyvekkel kapcsolat...

Anne Rice könyvekkel kapcsolatban segítséget kérnék?

Figyelt kérdés
Szeretnék karácsonyra Anne Rice könyveket. Nézegettem őket, de nem tudom eldönteni, melyikkel kéne kezdenem. Aki már olvasta őket, légyszi segítsen: melyiket érdemes megvenni és melyikkel kezdeni?
2010. nov. 27. 11:46
 1/2 momoko666 válasza:

Az Interjú a vámpírral könyvet ajánlanám, mert klasszikus. Különbözik annyira a filmtől, hogy érdemes legyen elolvasni. A Vámpír Krónikák többi kötete, ha nem is épül teljesen egymásra, de annyira kapcsolódnak egymáshoz annyira, hogy lelőjenek néhány fincsi poént. Úgyhogy ha nem szeretnéd szétspoilerezni a sorozatot, ajánlom, hogy haladj velük sorrendben.


Amennyiben nem szeretnél belemászni a sorozatba, van két különálló vámpíros kötete is: a Pandora és a Vittorio. A kettő közül a Vittorio fogott meg jobban, az 1400-as évek Fireznéjében játszódik, a főszereplője pedig egy brutális gyilkosság egyetlen túlélője.


A Mayfair boszorkányok trilógiát (Boszorkányok órája I-II, Lasher, Táltos) azért nem tudom jó szívvel ajánlani, mert a középső kötetet én is csak rettentő macerásan tudtam beszerezni. A nagyobb könyvesboltokban valamiért már nem rendelhető :S Meg hát, ugye Anne Rice inkább a vámpírjairól híres ;)

2010. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én két kedvencem a Testtolvaj meséje és a Memnoch, a sátán.

Szerintem mindekettő élvezhető külön is, a sorozattól függetlenül. Bár azért jobb, ha tisztában vagy az előzményekkel.

2010. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!