Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretitek a történelmi...

Szeretitek a történelmi (témájú) regényeket? Miért?

Figyelt kérdés
Az olyan típusú válaszoktól, hogy "nem, mert szar", vagy "nem, mert olyat csak a gyökerek olvasnak", lehetőleg kíméljetek!
2010. nov. 9. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a témán múlik, hogy jó-e a könyv, vannak jó történelmi témájú könyvek, amik izgalmasak, és vannak kevésbé jók is. Én ritkán olvasok ilyen könyveket, mert külsőre unalmasnak tűnnek, jobban csábítanak a mai világban játszódó történetek, de mikor néha a kezembe kerül egy, akkor mindig rájövök, hogy valójában tök jó :)
2010. nov. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem a témán múlik, hogy jó-e a könyv, vannak jó történelmi témájú könyvek, amik izgalmasak, és vannak kevésbé jók is"


Az, hogy jó-e, vagy nem, valóban inkább az írón múlik, mint a témán, de vannak olyanok, akik alapból nem szeretnek egy műfajt.

Én pl. a fantasyt rühellem, akármilyen jól van megírva.


Amúgy köszönöm a válaszod.

2010. nov. 10. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem a történelmi regényeket. Talán mert kicsit magam is a múltban élek. Tudom, hogy minden kornak megvolt a maga nehézsége, de úgy érzem, a világ egyre szennyesebb, és a régebbi korok tisztábbak voltak. A mából hiányzik a hit és az erkölcs. Azokat a korokat szeretem, amikor az eszmék még számítottak, a hűség a hazához és a valláshoz, a barátság, és amikor még az emberek képesek voltak valamivel nagyobb önzetlenségre, mint napjainkban. A hitet keresem a könyvekben, azt, hogy a hős képes-e fennköltebben, saját magán túllátva gondolkodni, hisz-e abban, hogy ő is tehet valamit, hozzáadhat ahhoz, hogy a világ kicsit jobb hely legyen. Hogy az önfeláldozásnak célja van, mert jobb jövő születik általa.

Nagyon szeretem az Árpád-kort, meg az Anjou-kat, (Mátyás királyt nem túlságosan), a Rákóczi féle szabadságharcot, az 1500-as éveket (török hódoltság és Erdély aranykora), a 48-as szabadságharcot és 1950-56-ot.

Külföldi történelemben pedig (elsődlegesen a magyar történelemért vagyok oda :)) a görög mitológiát, a kelta legendákat :), Nagy Károlyt, a Bizánci Császárságot, a reneszánsz Itáliát, a Tudor Angliát, a francia forradalmat, az amerikai pionírokat, és a Habsburgokat (nem csak a Magyarországra is begyűrűzőket).

2010. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

általában szeretem a történelmi témájú regényeket, meg azokat is amik csak régebbi korban játszódnak de nem annyira a történelmi eseményekre építenek, kosztümös regényeknek nevezem őket.

A tipikus történelmi regények közül főként a Tudor Angliában játszódókat olvastam, de kacsintgatok a franciák felé is és az amerikaiak is érdekelnének de az ott játszódó regények közötti keresésben még nem mélyedtem el.

A magyar regényekkel sincs bajom, de azért nem annyira a szívem csücskei.

Mindezek mellett néha nagyon felidegesítem magam rajtuk, mert az erős vallásosságot nem mindig tudom megérteni, mivel tőlem a vallás igencsak messze áll.

2010. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem különösebben szeretem a történelmi témájú könyveket, de vannak olyanok, amik nagyon jól meg vannak írva. Ha egy történet simán a múltban játszódik (szóval nem konkrétan az adott történelmi korról, uralkodóról stb... szól) az már inkább szimpatikus.

Ami nagyon megfogott az a Szirmok a hamuban, ami 1666-ban, Angliában játszódik. Hihetetlenül jól ír a korról és a nagy londoni tűzvészről is.

2010. nov. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha már az illető történet szereplője egy ismert történelmi szereplő, akkor már igencsak jónak kell lennie, hogy elnyerje a tetszésed? Akkor is, ha a történet nem, vagy csak nagyon érintőlegesen épül a valós történelmi eseményekre?
2010. nov. 21. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit félreértelmezted, amit írtam. Arra gondolok, hogy azokat a könyveket nem annyira szeretem, amiknek nagyon erős a kötődése a történelemhez és mellette elenyésző a történet. Nem a főszereplő személye határozza meg mennyire jó egy könyv.
2010. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vagyis az a lényeg, hogy jó legyen a története úgy is, ha a kort abszolút nem ismered, illetve a történet ne tankönyvízűen legyen megírva?
2010. nov. 23. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!