Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki ír? Te írsz?

Ki ír? Te írsz?

Figyelt kérdés

Ti írtok? Kíváncsi vagyok, hogy napjainkban mennyi ember próbálkozik vele... Ha igen, megosztanátok a gondolataitokat a kortárs költészetről? Hogyha van már egy kis "múltatok", hogyan kezdtétek? Miért kezdtétek?

(Aki bátor, nagyon szívesen olvasnék kortárs költeményeket... Nincsenek elvárásaim, csak kíváncsi vagyok és nyitott, jó látni, mikor az emberek alkotnak:)

Hogyan születik meg nálatok egy vers? Hogyan javítgatjátok? Mik az érzéseitek a saját verseitekről esetleg novelláitokról(ha inkább utóbbiban vagytok érdekeltek, kíváncsi vagyok a novellákra is, ha van kedvetek esetleg)?

Ha csak most kezdtétek, amatőrök, vagy már régóta gyakorlók vagytok... Egyszerűen érdekel, hogy áll a mai világunk az irodalom talaján :]



tegnap 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég fiatalon kezdtem verseket írni, akkoriban hosszú, szellemesebb tartalommal, viszont aztán abbahagytam nagyon sok évig.

Aztán amikor felvettem egyetemen egy haikus órát, újból elkezdtem és azóta is írogatok verseket, de már inkább a lelki gondjaimat fogalmazom meg haiku formában, általában jól ki tudom így fejezni az érzéseimet, anélkül, hogy nagyon belegabalyodnék:)


Ha jön egy gondolat, amit le szeretnék írni, akkor azt magam elé helyezem és utána addig szűkítem-bővítem-marcangolom, amíg meg nem lesz a kellő szótagszám mindegyik sorban.


Novellákat és regényeket nagyon sok ideje írok már, több mint másfél évtizede, ezt jobban szeretem, és szabadabban, korlátok nélkül tudom kifejezni magam, a világnézetemet és az érzelmeimet mindig új lencsén keresztül tudom közvetíteni és ezt a folyamatot nagyon élvezem.

tegnap 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Irj 57/F
tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!