Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Téged, miként fog befolyásolni...

Téged, miként fog befolyásolni a 2024. Október 1-től érvényes könyvek árkötöttségére vonatkozó rendelkezés, kivárod az egy évet a kedvezményekért vagy megvásárlod drágábban a kiadványt frissében?

Figyelt kérdés

"2024. október 1. napjától kezdődően valamennyi hazai könyvforgalmazó és könyvkiadó által kötelezően alkalmazandó, a könyvek árkötöttségére vonatkozó törvénymódosítás lép életbe.


A 2024. szeptember 30-át követően megjelenő, a jogszabály hatálya alá eső könyvek fogyasztói árából a megjelenést követő egy évben maximum 10% kedvezményt biztosíthat a forgalmazó a megjelenést követő egy évben. Ez azt jelenti, hogy a vásárlás során biztosított kedvezmények – beleértve a csomagolási, kézbesítési és postaköltségek átvállalását is – együttes értéke nem haladhatja meg a könyv fogyasztói árának 10%-át..."

[link]



ma 16:49
A kérdező szavazást indított:
Számomra fontos a gyors elérés a megjelenés után, így drágábban is megfogom vásárolni a könyveket/kiadványokat.
Nekem ráér, kivárom az egy évet, majd kedvezményesen vásárlom meg a könyveket/kiadványokat.
Az antikvár könyveket/kiadványokat részesítem előnyben, nem különösebben izgat az új jogszabály.
Könyvtárkedvelő vagyok, nem különösebben izgat az új jogszabály.
E-book verzióban olvasok, lehetőleg ingyen töltöm le okosban, amit így nem érek el, azt halasztom későbbre.
Egyéb, kifejtem hozzászólásban
Nem olvasok könyveket, de szavazni akarok :)
3 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem fontosabb lenne, hogy a terjesztők a vételár 50-60 százalékára ne tarthassanak igényt. Kiadóban dolgozom, és ez nagyon nincs rendben. Ha megelégednének kb. 30 százalékkal, olcsóbban lehetne adni.
ma 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fárasztó96 ***** válasza:
Ami ráér, majd több mint 1 év múlva megveszem. Aminek tetszik a borítója, de nem tudom el-e olvasom, megnézem a könyvtárban és kölcsönzöm. A maradék meg antikvár
ma 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én csak is E-book-t olvasok, és csak is angol nyelven, így mindent is megtalálok neten ingyen, szóval engem nem nagyon befolyásol a fent leírtak
ma 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés az időm olyat olvasni, ami nem egyetemi kötelező. (Azokat meg nem veszem meg, és amúgy se friss a megjelenés) Van egy csomó olvasatlan könyvem, max azokat olvasom, a random könyvet megveszem később, max csak a kedvenc sorozatok friss megjelenését veszem meg újonnan. De most is ezt az elvet követtem
ma 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!