Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A SzentJohanna Gimi egyik...

A SzentJohanna Gimi egyik lány főszereplőjének, Kingának szerintetek is van valamilyen fajta mentális betegsége?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy van, értem én, hogy a sorozatban mindenki eltúlzott, de akkor sem normális számomra a viselkedése, megnyilvánulásai (Renáta is számtalanszor hívja pszichopatának, bár szerintem nem az.)

Mit gondoltok?



ma 17:33
 1/5 rántotthúsosszendvics válasza:
Talán OCD-re való hajlamai voltak.
ma 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
65%
Az biztos, hogy van ott valami baj a toronyban...
ma 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát van, az a kérdés, hogy mi...

Simán el tudom képzelni azt is, hogy autista, ezek utalhatnak rá:

- szociális interakciós nehézségek


Kinga nehezen illeszkedik be a közösségbe, sokszor rideg, távolságtartó és nehezen talál közös hangot az osztálytársaival.(ha belegondoltok, annak ellenére, hogy népszerűnek van titulálva, pár osztálytársán kívül nem nagyon vannak barátai)


- Rendkívüli szabálykövetés


Kinga szigorúan ragaszkodik a szabályokhoz, és másoktól is elvárja azok betartását. Ez kapcsolódhat a rigid gondolkodási mintákhoz, amelyek szintén az autizmus jellemzői lehetnek. (És hisztis lesz nagyon, ha nem úgy történik vmi ahogy akarja)


- Érzelmek kifejezésének nehézségei


Sok esetben Kinga nem mutatja ki nyíltan az érzelmeit, és mások érzelmeit sem feltétlenül érti meg könnyen. (Az világos, hogy vannak érzései, csak szerintem ő maga se tud velük mit kezdeni)Az empátia hiánya vagy nehézsége is gyakran megjelenik az autistáknál


- Különleges érdeklődési kör


Kinga gyakran tűnik eltökéltnek egy-egy konkrét téma iránt, ami időnként szélsőséges mértékben koncentrált lehet. (Adománygyűjtésnél pl amikor vkinek a tévéjét akarta elvinni)


- Kommunikációs stílus


Kinga kommunikációja gyakran formálisabb és kevésbé érzelmes, mint a többieké, kevésbé természetes, néha mintha tényleg betanult szöveget mondana hétköznapi beszélgetéseknél is.

De persze ez csak az én gondolatmemetem, érthető, hogy az írónő nem bonyolódott bele.

ma 18:06
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Még mindig van, aki olvassa ezt a Gilmore koppintást? :D

Kinga Paris II.

Reni meg Rory II. Még az anyjuk is pont úgy nem tud főzni...

ma 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kinga nehezen illeszkedik be a közösségbe, sokszor rideg, távolságtartó


Mert neki van esze, a többinek meg a magánsuliban kb csak pénze. Mégis mit haverkodjon olyanokkal, akikkel semmi közös nincs benne? Okos, szeret tanulni, egészen más neki a szórakozás, mint a többieknek.

ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!