Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyveket...

Tudnátok olyan könyveket ajánlani, amik stílusban hasonlítanak az Utas és holdvilág-hoz?

Figyelt kérdés

#könyv #utasésholdvilág
aug. 8. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Esetleg Szerb Antal más könyvei. Az én kedvencem A Pendragon-legenda.
aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hermann Hesse: Demian. Ugyanúgy egy alapvetően jó társadalmi helyzetben lévő fiatalember lelki utazása van fókuszban. Cselekményt tekintve viszont "eseménytelenebb" mint az Utas és holdvilág, kevesebb szereplőt is mozgat. A gondolatvilága is elvontabb. (Erősen hívő fiatal , és röviden az istenképének megkérdőjelezése az egyik fővonal.)


Ha esetleg az a tényező/hasonlóság nem követelmény, hogy egy fiatalember legyen lelki- és akár fizikai értelemben is utazáson, akkor amúgy hangulatában/jellegében és filozofikus/lélektani gondolatok tekintetében szerintem az alábbi Márai Sándor könyvek is tetszhetnek (én még jobban is szeretem őket):


A gyertyák csonkig égnek, Az igazi, Válás Budán (itt vagy 50-70 oldalt nekem kellett várni, hogy megragadja az érdeklődésem, de meghálálta), Rómában történt valami, Erősítő


Ha egy fiatal hétköznapinak mondható férfi radikálisabb személyiség átalakulása a fontos szempont számodra, tudom ajánlani még Lázár Ervin "A fehér tigris" című regényét is.

aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!