Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A szolgálólány meséje könyvben...

A szolgálólány meséje könyvben vagy sorozatban jobb?

Figyelt kérdés

aug. 6. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
32%

Általában minden történet jobb könyvben. Nagyon ritka az olyan könyv, amiből jobb filmet tudnak készíteni, mint az eredeti volt. Előfordul néhány ilyen, de nem sűrű.


Többnyire a könyvek gondolatokat, emlékeket, érzéseket is jobban le tudnak írni, mint a filmek/sorozatok. Egészen máshogyan tud működni a történet vezetésük. Nem kell annyira a látványnak és hangzásnak alárendelniük a történetmesélést. Pláne nem kell semmit megmutatniuk, mert a képzeletedre bízzák, hogyan néz ki, mi a látvány.


Na meg a könyveknél általában nagyobb az író szabadsága a történet alakításában is. Az író megírja olyanra, ahogy jónak tartja és vagy siker lesz vagy nem.

Előfordul, hogy a könyveknél is beleszól a kiadó, hogyan alakuljon a történet, de ezt az olvasó közönségre szabva teszik.


A filmeknél általában a kasszasiker a cél. Meg kell térülnie a filmre költött rengeteg pénznek, ezért a filmeket általában erre optimalizálják és sok esetben ezen el is csúsznak. Megváltoztatnak karaktereket, történet szálakat összevonnak, hozzátesznek, kihúznak, átírják a végét, vagy az egészet...

aug. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sorozatban. A könyvnek csak halvány nyomokban van hozzá köze, sokkal rövidebb, töredékesebb. A sorozat egy sokkal teljesebb történetet mesél el, mint a könyv.

Illetve nem is mondanám, hogy jobb a sorozat... szerintem nem lehet összehasonlítani. Más a célja, mások emiatt az eszközei is.

Én személy szerint a sorozatot szerettem (amíg nem kezdték túlnyújtani az utolsó évadoknál), a könyvet nem, hiányérzetem maradt. A folytatást már el sem olvastam, mert az egyértelműen egy plusz lehúzott bőr a sorozat sikere miatt.

aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!