Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » (Harry Potter) Tom Denem...

(Harry Potter) Tom Denem akkor is olyan lett volna amilyenné vált ha Voldemort apja nem hagyja el a családját amikor Merope abbahagyta a szerelmi bájital adását?

Figyelt kérdés
Tehát ha Voldemort úgy nől fel, hogy van egy anyja meg egy apja.
júl. 23. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Itt nem azzal volt a baj, hogy az apja elhagyta. Tom azért nem tudott szeretetet érezni, mert szerelmi bájital hatására fogant meg. Tehát valószínűleg ugyanolyanná vált volna.
júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én inkább arra gobdolok, hogy akkor is ennyire a sárvérűek kiírtására vágyakpzott volna és mugliellenes lett volna. Ha jól értem, azért is kezdte urálni az apját, mert lelépett, nem?
júl. 23. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg kevésbé, de a becsvágya adott, a személyisége nem lett volna más. Szerintem akkor is valamilyen korrupt hatalmi pozícióba került volna, csak talán másképp.

És mivel kora egyik legnagyobb varázslója... ugyanúgy visszaélhetett volna vele.


A mugligyűlölet csak egy része a történetnek.

júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha találkozott volna az anyai nagyapjával és nagybátyával, akkor ők eléggé belekötöttek volna a származásába. De legkésőbb az iskolában rájött volna, hogy milyen sokaknak vannak ellenérzéseik a muglikkal szemben, de még a mugliszületésüekkel is. Voldi eleve többnek érezte magát másoknál, így hamar átvette volna ezt a gondolkodásmódot, meg ha támogatja őket, akkor simán szerezhet követőket.

Egyébként biztos nem lett volna szerető és támogató családi háttere, hisz az apját lényegében elrabolták, kihasználták és megerőszakolták. Szülőket semmi sem kötötte volna össze, habár együtt éltek volna, mérgező környezetet biztosítottak volna.

júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Rowling azt mondta vhol, ha az anyja életben marad, akkor Voldy vszeg nem lett volna tömeggyilkos diktátor, de sose lehetett volna teljesen normális, az előzőekben kifejtett dolgok miatt.
júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg kevésbé, de a becsvágya adott, a személyisége nem lett volna más. Szerintem akkor is valamilyen korrupt hatalmi pozícióba került volna, csak talán másképp."

A becsvágyra is jelentős hatással van a környezet, másrészt rengeteg olyan pozitív életpálya van, ami megelégedéssel szolgálhat a sikerekkel, teljesítménnyel való kitűnésre törekvő embereknek.

júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Voldi eleve többnek érezte magát másoknál, így hamar átvette volna ezt a gondolkodásmódot, meg ha támogatja őket, akkor simán szerezhet követőket."

Pont ez a lényeg, hogy egy erős háttér még idejében megfékezhette volna Voldemort egóját, megtaníthatta volna az alázatra. Hogy oké kisfiam, bizonyos dolgokban nagyon tehetséges vagy, másban viszont nem annyira, te is sok hibát elkövetsz és te is sokat tanulhatsz másoktól, úgyhogy ne hidd magad felsőbbrendűnek. Dumbledore később is gyakran hangoztatta Voldemortnak, hogy bizonyos készségei mélyen az átlag alatt vannak.

júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy Voldemort a szerelmi bájital alatt való fogantatás miatt nem tud szeretni, egy nagyon elterjedt, de téves állítás. (Sokáig én is tényként kezeltem, szóval megértem, ha mások is.)

Rowling egy interjúban azt mondta, ez csupán jelképesen mutatja, hogy Voldemort valódi szeretet nélküli környezetből érkezett, és képtelen valódi szeretetre - de Rowling azt is hangsúlyozta, hogy Voldemort azért nem tudott szeretni, mert az apja elhagyta, az anyja, ugye, meghalt, az árvaházban pedig egyáltalán nem kapott szeretetet, DE ha ez nem így lett volna, egész más személyisége lehetett volna.

Egyébként Harryt is ez különbözteti meg tőle, hiszen annak ellenére, hogy egy abúzív környezetben nőtt fel, az első egy évében még szerető családban élt, ami nagyon-nagyon sokat hozzáadott az egészséges személyiségfejlődéséhez - ezért tudott később is újra egészséges kapcsolatokat kialakítani 11 éves korától.

aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!