Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Magyar történelemről milyen...

Magyar történelemről milyen hiteles (nem fiktív, hanem 100% megtörtént eset alapján) könyvet olvastatok, ami tetszett és ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A középkorról, Árpád-háziakról, Anjoukról, Hunyadiakról, erdélyi fejedelmekről stb.


Bán Mór és Bíró Szabolcs sorozatait ismerem, de azok úgy tudom részben fiktív elemeket tartalmaznak.

Nem feltétlenül regényekre gondoltam a kérdésben.



júl. 13. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés most az, hogy szép- vagy szakirodalmat szeretnél olvasni történelmi témában. A történelmi szépirodalomban (most főleg a tört. regényekről beszélek) mindig van fikció, olyan nem létezik, hogy 100%-ban hiteles legyen. A Bánnak meg a Bíró Szabolcsnak regényei vannak. A szakirodalom teljesen más tészta.
júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én kíváncsi volnék mindkét változatodra, amiket te is olvastál, és tetszett. Úgy szépirodalmi alkotások, mind szakirodalom.
júl. 15. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Szépirodalom: ajánlom Kós Károly Varju-nemzetség c. regényét. Az erdélyi fejedelemségben játszódik, főszereplői fiktívek, de a történelmi keret valós. Ezentúl Rakovszky Zsuzsa A kígyó árnyéka c. művét. Ez a 17. században játszódik, és egészen döbbenetes írói teljesítmény.

Szakirodalmat - hogy őszinte legyek - nem olvasok sokat, főleg nem történelmi témában, irodalmiban még igen. Irodalomtörténet esetén alapmű Szerb Antaltól A magyar- és A világirodalom története.

júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!