Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Krúdy Gyula vagy Wass Albert...

Krúdy Gyula vagy Wass Albert a jobb író?

Figyelt kérdés

júl. 12. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

A két ember nem igazán hasonlítható össze. Azért nem írom, hogy "a két író", mert csak az egyik az.


Krúdynak valódi irodalmi művei vannak, nem pedig egy, a sértettségét pár politikai és/vagy irodalmi műnek álcázott, valamint saját "értékét" fitogtató könyvei, mint Wassnak. Wass minden irományának ugyanaz a mondanivalója: a saját sértettsége, és a saját "értéke", mint erdélyi személy.

Szoktak kiemelni egy-egy idézetet Wasstól, de nekem ezekről mindig az a tampai, floridai magyar klub jut eszembe, ahol a magyar himnuszt és a székely himnuszt is, a 100 Folk Celsius-stílusában játszották el, minden klubnapon kétszer, érkezéskor és záráskor is, és ahol mindig elmagyarázták, hogy a magyarok ősi, több, mint ezeréves étele a gulyásleves (96-ban voltam ott utoljára, akkor elköltöztünk CA-ba, azóta nem tudom, mi van velük).

júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Számomra egyértelműen Wass Albert. A funtineli boszorkány regénye annyira természetközeli és az üzenete, hogy tiszteljük, meghatározó. A legtöbb író tájleírása untat, de Wass eléri azt a hangulatot, hogy fázok a takaró alatt amikor a téli havasokban bemutatja az életet, vagy épp a nyári tisztáson érzem magam és hallom a patak csobogását. Hazánkban és külföldön már egyre szélesebb körökben elismerik írói munkásságát.

Youtube-on a vitatott múltú Wass Albert ez itt a kérdésben szerintem kellő képpen tiszta vizet öntenek a pohárba róla. Számomra nem bűn erős nemzeti öntudatról tanúbizonyságot tenni... sőt, bár több ilyen ember lenne!

aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Számomra Krúdy.

Wass Albert sajnos nem volt jó író, egyetlen értékelhető műve van: A Funtineli boszorkány. De ott is elsősorban az alapötlet jó, illetve nagyon hatásos az erdélyi társadalom bemutatása (a természetközeliség és a modernizáció szembeállítása; a karakterek egymáshoz való viszonya nemzetiségtől függetlenül, az uraság és a szertője viszonya vagy a vén Sándru fiának története névmagyarosítással-kitagadással). Maga a történet igazából itt sincs jól megírva, nagyon rosszul adagolja az információkat a szerző - különösen a 2. rész elején feltűnő ez. A többi művéről beszélni sem érdemes.

okt. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!