Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan keressem fel a kiadókat?

Hogyan keressem fel a kiadókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kopogtassak a hagyományos kiadók kapuján. Van egy megírt regényem, és szeretném elküldeni nekik. Elsőnek írjak a kiszemelt kiadóknak, kérdezzem meg, hogy fogadnak-e olyan kéziratot ami nekem van? Egy thriller, romantikus regényt írtam, passzol a kiszemelt kiadók profiljába.

Vagy azonnal küldjem nekik a bemutatkozást, szinopszist, illetve a regény néhány fejezetét?

Igen, ez lenne az első könyvem, már nyolc éve írok, de ez az első, aminek kiadót szeretnék találni. Nagyon kevés esélyem van elsőkönyvesként, de meg akarom próbálni. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, útmutatást!



júl. 9. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Mint az egyik kiadó munkatársa, javaslom készíts be a táskádban olyan 5-600 ezer forintot és a szinopszist. Biztos lehetsz benne, hogy nincs más utad. 76 óta vagyok jelen ebben a világban és nem tudok sajnos biztatós szavakat írni.

Egy közhelyest, de nem sokra jutsz vele: Ha kidobnak az ajtón, mássz vissza az ablakon.

júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is kiadónál dolgozom, mint szerkesztő, de nem regényekkel foglalkozunk. Akár megkeresed őket telefonon, neten, kiállításokon, érdeklődni kell. Ennyit lehet csinálni.
júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Először kérdezd meg, hogy fogadnak-e egyáltalán kéziratot, és ha igen, milyet, hogyan küldd el. Ha válaszoltak, utána mehet. Ha meg nem is válaszolnak, a kéziratot sem fogják elolvasni.
júl. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

A honlapjukon ált. ott van, fogadnak-e kéziratot.

Sztem ne kérdezz külön, csak küldd, amit akarsz. Az Álomgyár egyébként pont ilyen szerzőkkel foglalkozik.

LinkedInen is rákereshetsz kiadók munkatársaira. Ott akár fel is veheted velük a kapcsolatot, vagy megtudhatod, kinek mi a posztja, kinek érdemes címezni a levelet.

júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, neked is köszönöm, de az Álomgyár nem magánkiadó?
júl. 22. 11:54
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Nem a kérdezett vagyok, de mindegyik kiadó magán
júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!