Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy van ez a Harry a Potterben?

Hogy van ez a Harry a Potterben?

Figyelt kérdés

Sose értettem, hogy miért nem tudják a kis sebeket valami varázslattal összeforrasztani. Ugye Harryék rendszeresen megsérülnek, és kisebb-nagyobb vágások vannak az arcukon, de egy csomószor össze vannak ragasztva. Nincs erre semmi bűbáj?


[link]


Ilyen sebekre gondoltam.



júl. 2. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez egy filmes látványelem, jobban érzékeltetik a helyzet súlyosságát. Egyébként vannak ilyen gyógyító italok, meg ha görénnyé lehet változtatni valakit akkor a seb sem lehet nagy probléma.
júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is egy magyarázat lehet, hogy nem gondoltak varázslatra azokban a pillanatokban, annyira lefoglalta őket az aktuális konfliktus.
júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek van igaza, filmes látványelem. A könyvekben alap, hogy (szinte, helyzettől függően) egyből beforrasszák a sebeket.
júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég nevetséges lenne a nézőnek, hogy egy komoly csata után sérülésmentesen és tisztán mennek ki a karakterek, mert 5 perccel ezelőtt egymásnak szegezték a pálcájuat és egy csiribú-csiribá után mind meggyógyúltak.

Egyetlen egyszer van ilyen, az is a vásznon, hogy Luna meggyógyítja Harry orrát. Még a második filmben is mondja az a Madam nem tudom ki (bocsánat nem emlékszem a nevére valami Pomfi vagy mi volt :D ) hogy a csontösszeforrasztás gyerkjáték, valamelyik könyvben Hermione mondja, hogy szerette volna varázslattal kicsit megcsinálni a fogait, de az apja lebeszélte róla.

júl. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy érdees de valahol az 1. könyvben is mond Dumbledore valami olyasmit Harry sebhelyére, hogy nem kell eltávolítani, mert neki is van egy sebhelye, ami a nem tudom melyik metró vonalára hasonlít. Ergo van rá lehetőség, hogy ezeket leszedjék, bár szerintem Harry sebhelyét pont le se lehetne szedni.
júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MDaniel98 ***** válasza:
5# Nem, mert átokheg. Ez kb. az első Dumbledore-jelenetnél említi is (talán pont ezelőtt, amit leírtál).
júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Van ilyen mert a 6. Részben amikor Harry kipróbálja a Sectumsempra-t Draco Malfoy-on, Piton egy varázslattal összeforrasztotta őket. De ki a túró állna neki hegeket/sebeket összeforrasztani egy csata közepén?
aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!