Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megvenni egy könyvet (amit...

Katona Dius kérdése:

Megvenni egy könyvet (amit sokszor újra olvastok), ami már megvan nektek, csak azért, mert az új példány éldekorált?

Figyelt kérdés

Dillemmában vagyok. Van egy trilógia, amit nagyon szeretek, gyakran újra olvasom. Megtaláltam egy oldalon az éldekorált verzióját, ami nagyon tetszik. Erősen gondolkodom rajta, hogy megvegyem-e, vagy sem.

Elvégre az olvasás élményhez semmit nem tesz hozzá, viszont nagyon tetszik.

Lehetne, hogy megveszem, a normál köteteket meg eladom, de arra meg nem lennék képes. Egyszerűen nem tudok megválni a könyveimtől, akkor sem, ha pl duplikáltak.



jún. 20. 16:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom támogatod vele a kiadót, így lehet megéri a jövőre nézve, hogy más könyveket is ki tudjanak adni.
jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, közvetlen a kiadó oldaláról rendelném.
jún. 20. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Mivel te valójában gyűjtő vagy, neked igen, megéri megvenni!
jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem az élfestés nem érdekel egyáltalán.

Olyan esetleg csinálnék, hogy megvenném keményborítósban. NAGYON valószínűtlen, de nem 100% kizárt. Viszont több példányt akkor sem tartanék meg.

jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint gyűjtő nekem is a szívem szokott megszakadni ilyenkor, viszont akkor én eladnám az eredeti példányt igazából, ha megvenném. Esetleg ha jó az angolod, akkor azt tudom javasolni, hogy angolul vedd meg, ott is szoktak lenni ilyen special editions kiadások élfestéssel, de akkor valamilyen szinten nincs duplikálva.

Pl, most én is be akarok egy ilyenre ruházni majd idővel és duplikálva van, de mégsem számomra. :D

jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megvenném.


Mondjuk nekem a könyv eladással nincs bajom, ha meg van helyette kvázi ugyanaz, csak szebb kiadásban.

Pedig én úgy is vettem könyvet, hogy előtte már e-book-ban elolvastam, és sosem olvasok semmit sem teljesen újra.

jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én eleve úgy szoktam megvenni, hogy könyvtárból kiveszem elolvasni. Ha tetszett, megveszem, mert szeretem újra olvasni azokat, amik tetszettek. Van pár sorozat, amit pl évente újra olvasok. Ilyen ez is, amiről a kérdés szól.
jún. 20. 23:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az élet egyik legapróbb öröme, nem tudom miért fosztanád meg magad tőle.

Ha csak azért vennéd meg hogy meglegyen, de nem amúgy ad örömet, vagy ha az utolsó fillérjeidet költenéd rá, és nem maradna utána kajára, akkor jah, úgy hülyeség költeni rá, de egyébként nem.

Személy szerint sose láttam túl sok értelmét annak, amikor felnőtt emberek megvonnak maguktól valamit, ami 1, őszinte örömmel töltené el őket 2, nem ártanak vele másoknak, pusztán azért, mert nincs rá megfelelő indokuk.

Dehogy nincs; az, hogy szeretnéd....

jún. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végül nem bírtam magammal és csak megrendeltem. Hogy mi lesz a régi példányokkal, még nem tudom.

jún. 21. 13:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem venném meg. Van most is ilyen könyv, tavaly kiadták rendesen, idén élfestetten, és gyönyörű az élfestése, szerettem is a könyvet, fák érte a szívem, de nem. A régit eladni töredékáron lehet csak, pénzkidobás. Az árából új könyvet is vehetek, ami még nincs ott a polcon. Az jobban megéri.


Max akkor gondolkodnék el, ha valamilyen javított/bővített kiadás lenne.

jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!