Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok jó gengszter/maffi...

Ajánlanátok jó gengszter/maffiakönyveket?

Figyelt kérdés

Olvastam a Keresztapát és a Hallom szobafestő vagy-ot, és Scorsese több művéről is tudom, hogy adaptáció (pl Nagymenők), de ezen kívül szinte csak romantikus-erotikus maffiatörténetekbe botlok, ami nem az én stílusom, nem ilyesmi érdekel.

Jöhet eredeti olasz maffia, amerikai, de ha mondjuk Jakuza, annak is nagyon örülök (nagyon szeretem a japán kultúrát).



jún. 11. 20:28
 1/9 Dinnye2 ***** válasza:
0%
Gengszter Nagyi (: Igazából félig vicceltem. Nagyon cuki, csak hát kb 13 éveseknek való. Oké, nem maffia, de nem szoktál Agatha Christie-t olvasni? Én azt pl nagyon szeretem.
jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egyszer egy Amerika. Harry Grey regénye, ami alapján a film is készült.
jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Molyon tudsz úgy is keresgélni, hogy milyen címke ne legyen rajta.

Pl itt beállítottam neked, hogy maffia címkés regényeket mutasson, amiben nincs romantika/erotika:

[link]

Persze, ez még mindig nem tökéletes, sok olyan könyv belekerült, amiben ugyan előkerül a maffia olyan szinten, hogy címkét kapjon, de nem az, ami téged érdekel, viszont már egy jóval szűkebb lista, könnyebb átböngészni.

jún. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Volt egyszer egy Amerika tényleg jó.


Ezen kívül, amik nekem tetszettek és a szervezett bűnözéssel foglalkoznak:

Roberto Saviano: Gomorra

John Grisham: A Biloxi fiúk

James Ellroy: Szigorúan bizalmas, Fehér Jazz, Amerikai tabló

jún. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mario Puzo: Keresztapa

Lényegesen jobb könyvben, mint a filmen.

jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, most látom, hogy azt már olvastad.
jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Dezső András - Maffiózók mackónadrágban


Könyvében a magyarországi szervezett bűnözés kialakulásának és fejlődésének történetét meséli el, eddig soha nem publikált, csak kevesek által ismert epizódokat is feltárva.


[link]

jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett Philip Carlótól A jeges. Megtörtént eset, Richard Kuklinsi bérgyilkosról szól, sorozat is készült belőle asszem HBO-n.

Jon Roberts, Evan Wright: Amerikai desperado

Valerij Kalisev: Az orosz maffia bérgyilkosa

Mario Puzo: Mamma Lucia, ebben ugyan nem a maffia áll a történet középpontjában, de számos helyen megjelenik benne.

Ha angol is jó, akkor Gene Mustaintől a Murder Machine.

Jakuzáról szólók közül én Jake Adelstein: Tokyo vice - Egy újságíró a japán maffia hálójában című könyvét ajánlanám.

júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!