Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Népszerűtlen vélemény, azaz...

Népszerűtlen vélemény, azaz unpopular opinion: de csak nekem unszimpatikus Zoé Leiner Laura 40 nyári nap c.regényében?

Figyelt kérdés

Le szeretném szögezni,hogy még nem értem el a regény végére, a közepét már viszont elhagytam, de nem igazán lopta eddig magát a szívembe a leányzó karaktere. Engem kicsit zavar ahogy panaszkodik sokszor, főleg mikor semmi kedve nem volt a nyaraláshoz. Vagy amikor arra panaszkodott, hogy mindenhol ott akarnak lenni a szülei órákkal hamarabb. Ezt megérteném, ha egy átlagos napról lenne szó, de azért lássuk be egy repülőtéren egy foglalt gép és nyaralásnál ez teljesen érthető.

Kíváncsi lennék nektek ki az az L&L főszereplő (akár mellék karakter), akit sokan istenítenek, ti viszont nem igazán értitek,hogy miért.


jún. 3. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Cortez-t nem bírom és teljesen másképpen alakítottam volna az SzJG végét. Addig rendben, hogy összejöttek. De én ráébresztettem volna Renit arra, hogy totál hülyeség és csak tiniszerelem volt. Ellenben nem is Arnoldot adtam volna, hanem teljesen új szerelmet. Illetve lássuk be, hogy semmi - egymással összeillő - jövőképük nincs az elrepülés pillanatától kezdve. Így beleérezve már nem happy end igazán. S még azt is hozzátehetem, hogy - Reni hibái mellett - rengeteg hibája van Cortez-nek is és senki soha nem beszél róla! Miért nem?! A többi könyvben szerencsére folyamatosan fejlődött Laura és mindenki nagyon jól árnyalva van, de itt Cortez isten - igazságtalanul.


De talán hozzátehető, hogy felnőtt fickó vagyok és ezért gondolkodok másképpen. :D :D Már alapvetően 26 évesen olvastam.

jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Teljesen értem, mire gondolsz.

Én meglehetősen régen olvastam az SzJG-t, de tényleg voltak azért jócskán hibái Corteznek. Még akkor is, ha gyerekként pont egy ilyen srác volt a zsánerem:D

Mai fejjel szerintem többen vélekednének úgy, hogy volt azért toxikusság az ő kapcsolatukban is.

jún. 4. 22:41
 3/4 anonim válasza:

Egyre kevésbé szimpatikusak a főszereplők a könyveiben, meg amúgy a sztorik se a kedvenceim:D

Őszintén a 40 nyári napot be sem fejeztem, annyira untam, a Random egy szenvedés volt de befejeztem, a Nem egyszerűt pedig a vélemények alapján nem merem megvenni:D

De a kérdésedre a válasz: Reni rohadtul idegesített a bénaságaival már akkor is mikor először olvastam a könyveket, de Zsófi a Bábelből szintén néha irritáló volt, illetve a Randomból a főszereplő csajszi is felcseszte párszor az agyam:D

jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nem egyszerű" kritikám alábbi. (Felnőttként.)


~ A történet egy kiadó szoros kis baráti társaságának problémásan nyüzsgő útkereső időszakát eleveníti fel - többnyire mókás pillanatokkal és néha enyhén drámai érzésekkel átívelve. Saját érzésem szerint a regény lassan talált rá a hangulatára és eleinte sajnos nem is tudtam haladni vele, majd az események egyik fordulópontjához érkezve sikerült jól elkapni a fonalat. Mulattató és szomorkás helyzetek életszerű változásaival belepillanthatunk egy könyvkiadó munka folyamatosan változó világába. Ezáltal a főszereplő egyik váratlan eseményből csöppen a másikba, szerelmi zűrzavar pedig kissé meglepően és az ismeretséghez viszonyítva későbbiekben alakul. (Bár nagyon hasonlít a képlet egy másik könyv esetére.) Emellett ki is emelem a karaktereket és a kapcsolatokat olyan szempontból, hogy nagyon jól lettek ábrázolva. Minden fontosabb karakter szórakoztató. Illetve két esetben - újabb meglepő módon - egyáltalán nem azt kapjuk a karakterektől, mint előre gondolnánk.

Egyéb érdekesség, hogy különböző spontán helyzetekben az egész regényen átível a "nem egyszerű" kifejezés. ^.^


Összességében keserédesen és helyzetkomikumokkal mulattató történet sikeres pályakezdő fiatalokról, de az előző stand alone regényekhez hasonlóan inkább szintén csak egy laza dobás. Szokásos durva nyelvezet és enyhe intim utalások miatt kiskamaszkor végéig még nem ajánlott. ~

jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!