Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért keverik sokan a műfajoka...

Miért keverik sokan a műfajokat, például a mágikus realizmust a fantasyval?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az ember nem a műfaj alapján választ könyvet. Leveszed a polcról, belelapozol, olvasgatsz belőle néhány mondatot, és ha az megfog, akkor teszel rá, milyen műfajú az adott könyv, csak ráveted magad, és felfalod az egészet.

Utána sem azon fogod törni a fejed, mágikus realista regényt olvastál-e, vagy fantasyt, hanem a könyv által teremtett világban mozogsz és gondolkodsz. A szereplők és a történet fog meg, a mondanivaló és a jellemek, és felesleges szőrszálhasogatás belekötni egy jámbor olvasóba, aki nem gondol bele, milyen műfajú könyvekért rajong, csak megpróbálja besorolni valahová azt az egy könyvet, amiben örömét lelte. Talán már az is nagy dolog részéről, hogy egyátalán olvas, ahelyett, hogy a Barátok közt előtt mereszti a fenekét.

Miért érdekelne a műfaj, ha jó a könyv? Azért fontos, mert fantasyt olvasni gyerekes, míg a mágikus realizmus valamivel szalonképesebbnek tüntethető fel, főleg, ha fogalmuk sincs a beszélgetőpartnereknek, mit is jelent?

Nem egészen értem a kérdést, de szerintem az emberek nem műfaji hovatartozás után keresgélnek.

2010. okt. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én igenis az alapján. És még sokan mások. Vagyis részben. Miért lenne a fantasy gyerekes? De a kérdésem nem arról szólt, amire válaszoltál.
2010. okt. 28. 07:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, a kérdés így szólt:

"Miért keverik sokan a műfajokat, például a mágikus realizmust a fantasyval?"


A válasz:

Mert bele sem gondolnak, milyen könyvet olvasnak, csak meg akarják osztani valakivel az élményt, hogy végre egy könyv elolvasásában örömüket lelték, és kétségbeesetten igyekeznek besorolni valahová a könyvüket, ha egyesek gúnyos cinizmussal az elolvasott könyv műfaja felől érdeklődnek...

2010. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!