Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudom hogy nagyon sokan...

Tudom hogy nagyon sokan felteszik ezt a kérdést, de mit olvassak?

Figyelt kérdés

olvasni szeretnék valamit, de nem tudok mit olvasni

nézegettem hogy miket ajánlotok másoknak de azok nem nagyon fogtak meg vagyi a tartalmuk

15 vagyok és lány

javaslat??

bármilyen témájú lehet csak ötleteket várok

nem szokványos könyveket szeretnék olvasni


2010. okt. 21. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy "nem szokványos"? Fantasy-t szereted?
2010. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem szokványos= nem a mai tiniregények amik tele vannak vámpírokkal meg vérfarkasokkal
2010. okt. 21. 20:06
 3/10 Sexylady ***** válasza:

Nekem 15 éves koromban Szabó Magdától az Abigél című könyv tetszett nagyon. Izgalmas, van benne romantikus szál egykis II. világháborúval fűszerezve.

Vagy például ha szereted a romantikus könyveket, a Szerelmünk Lapjai-t ajánlom. Gyönyörű sztori, szerintem érdemes elolvasni. Ha nem szereted a romantikus regényeket, ennek szöges ellenéte a Mesterségem a halál c. mű, ami a holokauszt megszervezéséről, pontosabban egy haláltábór beindításáról szól. Nyers, de nagyon érdekes, én imádtam.

2010. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

oké. én most ajánlom Meyertől a Burok c. könyvet. De ne ítéld el, csak mert ő írta. Mert én is ezt tettem:) De aztán megkaptam ajándékba. Fél évig rá se néztem, aztán amikor nem volr se pénzem se olvasnivalóm, elkezdtem olvasni. Kellemeset csalódtam:) Hihetetlenül jó könyv, és sehol a vámpírok és társaik:) Klasszisokkal lekörözi a twilightot, teljesen más. Én nagyon ajánlom.

Még ami nem szokványos könyv, az a Viskó. Bár nem tudom, neked az mennyire jönne be, de az is hihetetlenül letszett nekem. ott van még a Búcsú Liverpooltól és a Narancsos lány c. könyv, szintén imádtam őket:) Meg a Jane Eyre például, de csak ha szereted a klasszikus irodalmat. Meg mondjuk én 15 éves koromban már a Dan Brown könyvekért meg hasonlókért is rajongtam, bár nem azok a tipikus csajos könyvek:)

2010. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a sarah dessen könyvek tiniknek szónak, szerintem egész jók (pedig nem vagyok oda az ilyesmikért), 3 könyve jelent meg magyarul, de ha tudsz angolul, akk: *****


itt am találhatsz megyar nyelvű könyveket is



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mégis milyen témájú könyvek érdekelnek? Miről szeretsz olvasni?
2010. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
akármi, csak ne krimi legyen meg ilyen öldöklős
2010. okt. 22. 15:32
 8/10 anonim válasza:

A kedvenceim közül néhány:


Avi: Az ólomkereszt titka

Eleanor H Porter: Az élet játéka

Beecher-Stowe: Tamás bátya kunyhója

Jules Verne (Verne Gyula): Rejtelmes sziget

Zane Grey: A sivatag aranya

Jack London: A fehér agyar

Swift: Guliver utazásai

2010. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lois Lowry - Az emlékek őre


Nem gyilkolászós, nem horroros, inkább elgondolkodtató kicsit. Nagyon emlékezetes volt számomra.


Eoin Colfer - Artemis sorozat


Jól megírt, érdekes és humoros fantasy történetek. Magával ragadó: múltkor a kezembe került rendezgetés közben az első része, gondoltam beleolvasgatok kicsit pihenésképp. Egyszer csak azt vettem észre, hogy kinn már sötét van a könyvnek meg vége. :)

2010. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az Emlékek őrét én is ajánlom :)

Nagyon jó könyv, rengetegszer elolvastam, még kiskoromban kaptam, és hihetetlen, hogy mennyire más értelmezést nyer 5-6 év múlva, ha újra előveszed :)

Lois Lowry további könyveit is érdemes elolvasni.


Ezen kívül ajánlom Jane Austen, Émile Zola, Stendhal és Gabriel Garcia Marquez könyveit. Komolyabb irodalom, de nagyszerű.

Vagy keress elő régi pöttyös könyveket :):)

2010. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!