Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok az alábbi...

Anikay kérdése:

Mit gondoltok az alábbi regényrészletről? Idézet alul!

Figyelt kérdés

Olaf pédáját, mély meghajlással üdvözölte a tanács tagjait.

- Mind eljöttetek?

„Igen,” – válaszolt Xatu a bölcs – „az ügy ami miatt itt vagyunk megköveteli, hogy az összes szellemsárkány részt vegyen a tanácsban.”

- Mi miatt jöttetek?

„Csak szépen sorban Olaf,” – intette le őt Xatu – „mindennek eljön az ideje.”

„Megtennéd, hogy bemutatsz minket ?” – szólalt meg Gindol.

- Természetesen, – makogott zavatan Olaf – kicsit összezavart, hogy az összes szellemsárkányt itt üdvözölhetem.

„Megértjük zavarodottságod nagyrabecsült barátom.”

- Jed, ez itt a bölcs Xatu, – mutatott rá a hatalmas vörössárkány szellemére Olaf – már több, mint négyezer éve irányítja és vigyázza a sárkányvilágot. Hatalmuk nagysága állandóan változott az évezredek során, de úgy ezer évvel ezelőtt teljes hatalmat kaptak. Xatu bölcsessége és igazságossága révén lett a szellemsárkányok vezetője.

- Üdvözöllek bölcs Xatu – hajott fejet Jed.

- Ő itt, Gindol – folytatta a bemutatást Olaf a fekete szellemsárkánnyal. – Gindol a jövő hínöke. Látnoki képességei sok esetben segítettek megoldani vagy megelőzni a sárkányvilágban fellépő konfliktusokat. Látnoki képessége nem irányított. Jól mondom Gindol?

„Így igaz. Nem azt és akkor látom mikor én szeretném. A látomásaim felbukkannak azután elenyésznek. Vannak látomások, melyek többször megjelennek.”

- Ő pedig a tanács harmadik tagja, Unilah – fordult Olaf az utolsó tanácstag felé. – Unilah kiváló vezető és stratéga. Négyezer évvel ezelőtt a sárkányseregek parancsnoka volt. Ő csatlakozott utoljára a tanácshoz.

- És a többiek? A tanács csak háromtagú, akkor kik a többiek – értetlenkedett Jed.

- Ne légy szemtelen !

„Hagyd csak Olaf, - szólt közbe Xatu – becsülöm, hogy odafigyel a részletekre. Nem tévedtünk a személyével kapcsolatban.”

„Igazad van Xatu, - csatlakozott Gindol – és neked is Jed. A tanács csak háromtagú, de ha nagy horderejű dolgokban döntünk, akkor az összes szellemsárkány csatlakozik hozzánk. Ezért van itt velünk Isic a jégsárkány dinasztiából és Hatgara, a nagy földi sárkányok dinasztiájából. Ők ketten az őrzők. Szemmel tartanak mindent és mindenkit aki Tasmánia szigete felé közeledik. Minden dinasztiának fennmaradt egy képviselője szellemsárkány képében.”

- Ha most mind itt vagytok, akkor ki őrzi a szigeteteket?

„Ha mi nem vagyunk ott, akkor nincs miért őrizni a szigetet.”

- Eláruljátok jöveteletek célját? Már hajnalodik. – állt fel Olaf, hogy kinyújtoztassa elgémberedet tagjait.

- Előttünk az egész nap.

- Nem úgy van az Jed, a szellemsárkányok napközben nem mutatkoznak. Az éjszaka az ő világuk, amint feljön a nap eltűnnek és csak éjszaka térnek vissza.

- Akkor hadd halljuk – mosolygott Jed.

„Jövetelünk oka baljós. Gonosz dolgok történnek a világban, össze kell fognunk, hogy megakadályozzuk az újabb pusztítást. Valahol Szibériában bukkant fel egy mágus, aki gonosz tervet eszelt ki. Akár az egész sárkányvilág pusztulását is jelentheti.”

„A mágus” – folytatta Xatu –„a fekete mágia mestere. A csontsárkányok feltámasztásán mesterkedik.”

- Az képtelenség, – hördült fel Olaf.

- Elárulnátok kik azok a csontsárkányok?


2010. okt. 21. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Elolvastam.3 dolog nem tetszik

1.fantasy világot írsz akkor legyenek fantasy országnevek.Ne Szibéria és Tasmánia...

2. olvasva a történetet nekem a Gyűrűk Ura könyv és a Heroes játék ugrott be..Főleg a heroes játék..Ott van olyan feladat,hogy a mágustól (aki gonosz) meg kell szerezni valamit,hogy a csontsárkányokat ne tudja életre kelteni...

Szóval olyan gyenge..

2010. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A csontsárkányos dolog átvariálható. Mit szóltok a történethez. A főhőst bízzák meg azzal,hogy összeszedje a sárkányokat akik a világ minden részén szét vannak szórodva. Elkezdődik egy kalandokkal teli utazás, közben az egyiküket elrabolja a gonosz, indul a mentés.Áruló kerül ki közüllük, és végül kiderül hogy a mágus a főhős hallottnak hitt apja, persze közben szerelmek is szövődnek.

A földrajzi nevek készakarva létező helyek. Ha valaki fantasyt ír, akkor kitalálja a világot, én épp az ellenkezőjét szeretném, hogy a létező világba beleteszünk egy fantasy történetet.

2010. okt. 22. 07:58
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez olyan tucatfantasy, amit a gyerekek játszani szoktak
2010. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt ne erőltessük. Majd pár év múlva.
2010. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ezt csak úgy lehet teljesen megmondan, hogyha megmondod, hány éves vagy.
2010. okt. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!