Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy nagyvárosról mennyi...

Egy nagyvárosról mennyi információt kell gyűjteni, hogy elég legyen a könyvíráshoz?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a segítséget!

2023. okt. 12. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ.

Egy New Yorkban játszódó tini romantikus regényt írsz? Nem kell sok. Azért légy tisztában hogy néz ki egy gimi amerikában, és ne írj jelenetet az Eiffel toronyhoz.

Egy krimi-noir sztorit írsz? Ehhez némileg több kell, de nem muszáj alapos legyen. Elég ha csekkolod amit írsz hogy hiteles e, de hidd el, senki nem fog utánanézni hogy mi hol pontos, és létezik e az utca ahol a jelenet játszódik - ha meg mégis, kit érdekel? Légy tisztában a legfontosabb dolgokkal, de nem kell pontosnak lennie, nem életrajzi vagy történelmit írsz.

Ha viszont életrajzit/történelmit írsz, akkor viszont legyen pontos, hiteles, ott már számítanak a dolgok, még ha nem is a legapróbb részletig, azért ismerd amiről írsz. De ne írj történelmi regényt vmiről amit nem ismersz tökéletesen.


Remélem segítettem vmit.

2023. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrét helyeket akarsz említeni, akkor nagyon alaposnak kell lenned, ugyanis egy valamire való szerkesztő még Google utcaszintre is lemegy, hogy átnézze, stimmel-e (például reális-e eljutni A-ból B-be az adott városban X időn belül, vagy hogy tényleg olyan-e a táj, mint ahogy leírod).

Az adott ország és régió jellemzői pedig kiemelten fontosak. El sem tudom mondani, hány olyan szöveget bétáztam, ahol kihelyezték Amerikába vagy Angliába a történetet, és nem vették figyelembe, hogy alapvető dolgok különböznek. Más az iskolarendszer, más egy diák napja/órarendje, mások a villanykapcsolók/a csapok, mások a társadalmi szabályok, mások a kulturális tényezők, és nagyon hamar kibukik, ha valaki magyar tájról mintázza az amerikai kisvárost... Mert nem olyan. Egyáltalán.

2023. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legfontosabb tudnivalókkal mindenféleképpen tisztában kell lenned. De a továbbiakban már a műfajtól, illetőleg a szöveg tartalmától függ. Van olyan történet, ahol elfogadható, ha például megjelenik egy fiktív utca, de azért ne rugaszkodj el a valóságtól, és ne helyezze át országokat, mint Petőfi a János vitézben.
jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Twilight.fangirl ***** válasza:
65%

Az életrajtokhoz és történelmi regényekhez sok mindent kell tudnod.

A romantikus és sci-fi könyvekben maximum csak a tájat jó ha leírod. Egyébként ne írj perceket az A pontból B pontba való eljutáshoz. Ilyenkor elgondolkodhat a szereplő. Mert vannak olyan emberek akik simán rákeresnek a pontos eljutás nak. Én ezért szoktam kitalált városokba kalauzolni a szereplöimet

jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!