Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik PDF formátumban raknak...

Akik PDF formátumban raknak fel könyveket (főleg blogspotra), azok honnan szerzik meg a könyvet így, ilyen formában?

Figyelt kérdés
2023. febr. 15. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Vagy így töltik le, vagy konvertálják, mert tudják, hogy az emberek nagy része hülye az epub-hoz.
2023. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra kíváncsi, hogy egyáltalán hogy van meg nekik így, nem a formátumára. Én is kíváncsi vagyok
2023. febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Egy könyv 2 módszerrel kerülhet fel a netre:

- Valaki beszkenneli (ez max a képregényeknél ad elfogadható minőséget)

- Valaki megveszi e-bookban s kiügyeskedi a netre (én pl láttam olyan epub-ot, ahol az elején meg is volt még, hogy ki vette meg, elfelejtették kitörölni)


Ez aztán felkerül a netre, s ott kering. A blogspotra feltöntők nem hinném, hogy az első megosztók. Szerintem ők is leginkább leszedik a könyveket olyan oldalakról, ahova nehéz bekerülni (nCore, discord szerverek), vagy olyan oldalakról, amik nyíltak, de kevésbé ismertek (canadahun, datalinkek, .onion-os oldalak).



Ha nem szkennelt könyvről van szó, az első megosztott formátuma nemigazán a pdf. Még a magazinok (amikben sok a kép, a szépen elhelyezett szöveg) is inkább djvu-ban vannak, a képregények meg cbz-ben vagy cbr-ben. Csak ugye pdf-be végtelenül egyszerű konvertálni, míg abból bármi másba nehéz.

2023. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbb pdf OCR is egyben, úgyhogy de, scannelésről van szó, csak át van alakítva, hogy nem kvázi képként működik, mint a régi iskolai fénymásolatok, hogy látszik a lapozás nyoma.

Persze az OCR se tökéletes, ha olyan csinálja, aki nem ért hozzá, ebből lesznek az olyan következetes "elgépelések", hogy a dupla tt hiányzik a szavakból, vagy a ...-t nem ismeri fel a rendszer. Vagy mondjuk egy nl betűkombóból h lesz, vagy fordítva.


Nyilván ezek a kalózkönyvek jogellenes sokszorosításnak számítanak, és hát az élvezeti értéken is sokat ront, ha nem hozzáértő követi el.

2023. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megveszik e-könyvként.

Amúgy tök illegális a dolog, és tudom, hogy több kiadó is tett már rendőrségi feljelentést ilyen személyek ellen.

2023. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!