Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Crescent City? Ajánlanátok?

Crescent City? Ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Milyen volt?

Tetszett, vagy nem?

Mi volt benne, ami tetszett/nem tetszett, kinek ajánlanátok?

Csak mert érdekelne, de nem vagyok benne biztos, hogy elolvassam e, vagy ne.



2022. dec. 15. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem Sarah J. Maas eddigi egyik legjobb, leglebilincselőbb, legizgalmasabb könyve ez (márpedig élek-halok a Tüskék és rózsák udvara sorozatért is). Kicsit másabb, modernebb világban játszódik, mint az eddigi történetei, de ez engem egy cseppet sem zavart. 
Imádtam ezt a világot, amit az írónő megálmodott: alakváltók, angyalok, sellők, tündérek és rengeteg egyéb lény. A város is csodálatosan festett, csodálatosak a táj- és személyleírások.

A bomba rögtön az elején le lett dobva, de ezzel indult be igazán a történet.


Amit a legjobban imádok Sarah könyveiben: az érzelmek. Oda vagyok érte, ahogy át tudja adni az érzéseket: a humort, bánatot, gyászt, boldogságot. És remekül össze tudja törni a szívemet, és aztán újraépíteni. 

Nekem nem okozott csalódást ez a könyv. Ajánlom annak, aki jót akar szórakozni. SJM rajongóknak pedig kötelező olvasmány :D

2022. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Nekem tetszett, de rengeteg benne a trágár beszéd (vagy amit én már annak tartok) és ez lehúzta az élményt. Mennyire zavar ez a könyvekben? Ha eléggé szerintem előbb Sarah többi könyvét olvasd el vagy a Kegyetlen herceget.
2022. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lassan indul be, az elején sok az infó amit nem tudtam hova tenni, aztán később minden értelmet nyer. Az első részt kb a felétől le se tudtam tenni. A második rész is nagyon jó volt, alig várom a folytatást.

Ami nekem nem tetszik, az a tipikusan az írónőre jellemző, gyakran ismétlődő szófordulatok.

2022. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1

Nagyon köszönöm a részletes megfogalmazást :))


#2

Annyira nem zavar, de egyébként az Üvegtrón sorozatot majdnem végig olvastam, a Tüskék és rózsák udvarát pedig már beszereztem, hamarosan tervezem elkezdeni. A Kegyetlen hercegről még csak hallottam, de akkor azt is kívánságlistára teszem :))


#3

Igen, bizonyos szófordulatok nekem is feltűntek már az Üvegtrón alatt.



Nagyon köszönöm mindenkinek az őszinte és hasznos válaszokat ^^

2022. dec. 15. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elolvasnod moly.hu-n az értékeléseit.
2022. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!