Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt a Harry...

Mondanátok véleményt a Harry Potter, romantikus fanfiction-ömről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek érdemes folytatni a történetet? Van benne potenciál? Előre is köszönöm, aki elolvassa.


Párosítás: OC (azaz saját karakterek a főpáros)


Story röviden:

1968 őszén járunk, Voldemort hatalmas erőkkel gyűjti a követőket. A tizenhat éves Rachel Macmillan aranyvérű boszorkány, aki követi a hagyományokat, Bellatrix Black legjobb barátnője. Rachel épp annyira várja, hogy Halálfaló legyen belőle a tizenhetedik születésnapján, mint Bellatrix, azonban a hatodik tanév kezdetén az élete teljesen a feje tetejére áll, amikor megismerkedik az új Sötét Varázslatok Kivédése professzorral, a jóképű Adam Wrighttal. Adam mugliszületésű, és Dumbledore oldalán áll. Rachel egyre mélyebb slamasztikába kerül, ahogy gyengéd érzelmeket kezd táplálni Adam iránt. Hogyan küzd meg a fiatal, mardekáros lány a családja nézeteivel és a szerelemmel? Mi lesz a döntéseinek a következménye?


Besorolás: M/E (+16-18) vannak benne felnőtt tartalmak, a story alatt ezek fel vannak sorolva a figyelmeztetésként.


Link: [link]


(Proceed gombot kell megnyomni, és akkor tovább enged.)


Véleményeknek örülök, akár pozitív, akár negatív.



2022. nov. 20. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem olvasni. Először is: örülök, hogy az AO3-ra írsz. Másodszor: a szereplők képpel való bemutatása nekem wattpados stílusnak tűnik. Ha leírtad a történetben, ki hogyan néz ki, akkor bízd az olvasódra, hogy elképzeljék az egyes szereplőket. Neked - mint írónak - nem baj, ha megvannak ezek a gifek, de olvasóként - személy szerint - feleslegesnek tartom.


Azonnali szexuális vonzódás a szereplők között még az első néhány mondat után. Ó, biztos van ilyen is, csak nekem kissé hihetetlennek tűnik.


"A tanára VOLT, a lány még kiskorú VOLT, ráadásul egy baljós személy. Adam józan ésszel nem mehetett ebbe bele. Nem lett volna okos döntés kockára tenni mindent, csak mert a lány szexi VOLT. " => Egy mondaton belül, de egyébként is halmozod a "volt"-ot. Próbáld helyettesíteni, vagy egyszerűsíteni a mondatot.


Ahogy haladok a történetben a múltidő jelenidővé válik.


Ahhoz képest, hogy az időt 1968-ba tetted, a szóhasználat modern.


A szereplők nemcsak azonnal szexelnek, de egyenesen rögtön BDSM-et... viszont legalább a szabályait tudod. Ám abban az időszakban nem így működtek a dolgok. Igaz, mondhatod: ez a varázsvilág...


Ó, és nemcsak szexelnek, de azonnal szerelmesek egymásba. Hmmm...


A kád szex ahogy leírtad nem életszerű. Esetleg egy jakuzziban, de kádban semmiképp.


Ez leginkább egy PWP-re hasonlít, amiben a szexen kívül nemigen történnek más dolgok. Mégis az jó, hogy legalább később beszélgetnek. Úgy látom van benne némi utógondozás is, bár ennyi orgazmus után kétlem, hogy a lánynak még ennyi ereje lett volna... ja igen, varázsvilág...


Mindenesetre a helyesírásod jó, bár egyes szavak túl sokat szerepelnek, mint az elején említett "volt". A fogalmazásod is jó, a cselekmény gördülékeny, akkor is, ha kissé egy síkú.

2022. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az építő kritikádat.
2022. nov. 20. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olyan, mint a Miután.

Az nekem pozitív, hogy mindkét főszereplő OC, ritka ez viszonylag a fanficteknél.

Vannak hibák, az előttem szólóval egyetértek, de szerintem mindenképpen megéri folytatnod, leginkább magad miatt, hogy fejlődj az írásban.

2022. nov. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm szépen
2022. nov. 21. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!