Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Segítene valaki beszerezni...

Segítene valaki beszerezni egy könyvet az Egyesült Királyságból?

Figyelt kérdés
Antikváriumban van, nem nagy összeg, csak nekem ehhez nincs megfelelő bankkártyám és rutinom. Természetesen minden költséget vállalok. Talán tud valaki segíteni. Köszönöm szépen!
2022. szept. 5. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rutin nem kell.A bankkártya viszont elengedhetetlen. Mi az, hogy nincs megfelelő bankkártyád?
2022. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sima van, azt nem szeretném használni, mert a banki adatokat meg kell adni. A PayPal-hez való dombornyomott viszont nincs.
2022. szept. 5. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Csinálsz egy revolut fiókot. A bankkártyádról feltöltesz pénzt és onnan fizetsz virtuális bankkártyával. Az egész meg van pár perc alatt.
2022. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A hármas kommentjével egyetértek, Revolut, vagy lehet kérni általában szolgáltatóknál is internetkártyát, amin mindig csak annyi összeg van, amennyit ráutalsz, így ha ellopják, nincs veszélyben a fő számlád. Egyébként, egy -feltehetőleg - ellenőrzött antikváriumnak nem akarod megadni a bankkártyád adatait, de egy random gyakorin felszedett idegennek utalnál pénzt, és megbízol benne annyira, hogy majd tényleg meg is veszi neked?
2022. szept. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálom a banknál ezt az internetkártya-lehetőséget, köszönöm.

lehet, igazad van 4-es.

Már csak azt nem tudom, hogy mennyi lenne a postaköltség és a vám. Sajnos nem válaszolnak a levelemre...

2022. szept. 5. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Még én sem rendeltem külföldről az új vámszabályok óta, de egyre több helyen már belefoglalják az árba. Mondjuk Anglia kilépett a vámunióból is. Aliexpresszen tudom, hogy elvileg semmit nem kell csinálni, és az árban minden benne van, és az eleve Ázsia. De nem tudom, hogy mennyire volt helyes az információ. Én kezdetnek a NAV-ot javasolnám felhívni/bemenni, és megkérdezni, az a biztos. Csak azt nézd meg, hogy a csomag konkrétan honnan jönne, mert azt hiszem az Egyesült Királyságnak bizonyos része bennemaradt a Vámunióban (talán Észak-Írország?). A NAV oldalán amúgy, ha itt rámész [link] lejjebb az Áruk exportálása Egyesült Királyságból című linkre, bedob egy nagy angol leírást, de nem tudom elképzelni, hogy ez ilyen bonyolult lenne, meg szerintem egy antikvár könyvhöz nem kell ennyi mindent csinálni, úgyhogy inkább a NAV ügyfélszolgálatát javasolnám. Nekem még olyan 15 éve egy 5000 Ft-os plüssállatért, ami Svájcba ment, mert nem is szállították Magyarországra, és onnan hozta el egy barát, az volt valami 20000 Ft vámmal együtt. Azt döntsd el, hogy mennyire kell, és hasonlóan jártam egy szintén beszerezhetetlen antikvár könyvvel én is, csak az mintha ide is szállítható lett volna, de nem tudom már honnan érkeztek sajnos. Amúgy, a könyv biztos nincs meg valahol máshol?
2022. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Néztem az itthoni nagy könyvtárakban, nincs. Letölthető változatot sem találtam sajnos. (Elég régi, '80-as évek és viszonylag marginális téma.)
2022. szept. 5. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!