Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha a Harry Pottert nem J.k....

Ha a Harry Pottert nem J.k. Rowling írta volna hanem egy magyar író akkor ekkora sikere lenne?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom Magyarországon nem nagyon lehet megélni könyv írásból. De ha a Harry Pottert vagy még valamilyik híres könyvet magyar ember írta volna, akkor is ekkora sikere lenne?
2022. aug. 11. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem. Egy magyar nyelven írt könyvet először le kell fordítani, csak azután válhat az egész világon ismertté.
2022. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ, vannak hasonló storyk, ami csak a szerző halála után váltak sikerlistásokká, vagy éppen a megfilmesítésük után, meg van olyan is ami 1x nagyot megy aztán már meg se kapod.
2022. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még hozzáteszem, hogy magyar viszonylatban is vannak olyan könyvek, amik egy éven belül több kiadást megélnek, ha úgy nézed, akkor az országot tekintve havi sikerlistán szokott magyar mű top1 lenni.
2022. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy magyar nem tudta volna megírni, mert nagyon sok eleme a brit kultúrán alapszik. Ha magyar írta volna, nagyon más lenne, arról meg nem tudhatjuk, mennyire lett volna sikeres.
2022. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
4. Tudok olyan magyar írót aki angolul ír, bár igaz, hogy külföldön végezte a tanulmányai nagy részét.
2022. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
4-es vagyok. Nem a nyelvről beszélek, hanem a kulturális háttérről.
2022. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lenne ekkora sikere. Én még igazán jó magyar regényt nem olvastam, pedig Gárdonyitól kezdve Böszörményiig sokat próbáltam.
2022. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Sok jó magyar könyv van. Lőrincz L Laci bácsi, Meg a Galaktikában sok magyar scifi sztori is van.
2022. aug. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Lőrincz Laci könyvei hulladékok.
2022. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel Szabó Magda Tündér Lalája is lehetne világsiker, a különc kisfiú barátja vörös hajú, a pótapja fekete kutyává tud változni, gonosz öreg varázsló eltűnik a képből.
2023. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!